Włamywacze okradający nowohuckie domy i garaże zatrzymani

Krakowscy policjanci dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonanie kilkunastu kradzieży z włamaniem na terenie Nowej Huty. Jak ustalili śledczy, podejrzani wynosili z nowo wybudowanych domów i garaży m.in. przewody elektryczne, elektronarzędzia, rowery, koła i felgi.

41-letni włamywacz został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, gdy wracał do domu szczelnie wypełnionym skradzionym sprzętem. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu i uciekał przed radiowozem.

 

Policjanci przeszukali dom i zabudowania gospodarcze, gdzie znaleźli skradzione przedmioty, a także zatrzymali 40-letniego wspólnika mężczyzny. Para włamywaczy działała od grudnia ub.r.  Obaj usłyszeli 11 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. 41-latek musi również liczyć się z konsekwencjami za jazdę pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *