Czy na os. Strusia niszczejące budynki Spółdzielni Inwalidów zamienią się w hotel?

Na osiedlu Strusia, tuż za sklepem Lidl, na miejscu dawnych budynków Elektrotechnicznej Spółdzielni Inwalidów, szykuje się znacząca przemiana. Jak donosi portal LoveKraków zatwierdzono już plany budowy nowoczesnego hotelu z przestrzenią usługową.

Wszystko wskazuje na to , ze niebawem w Bieńczycach powstanie nowy obiekt hotelowy. Decyzja o wyburzeniu starych budynków i budowie hotelu została podjęta po otrzymaniu zgody od prezydenta miasta na zmianę sposobu użytkowania terenu.

 

Jak podaje portal LoveKraków grudniu 2022 roku firma SAO, powiązana z przedsiębiorcami z Krakowa, otrzymała zielone światło na realizację projektu. Planowany hotel z lokalami usługowymi ma powstać przy ulicy Strusia 20/Okulickiego, w sąsiedztwie sklepu Lidl. Według dostępnych informacji, firma SAO musiała wpłacić 230 tys. złotych za zmianę sposobu użytkowania terenu. Dodatkowo, wiosną 2023 roku złożono wniosek o modyfikację pozwolenia na budowę. Zmiany te dotyczą przede wszystkim redukcji powierzchni zabudowy działki o 6% (do 42%), skrócenia długości budynku do około 64 metrów oraz obniżenia jego wysokości do nieco ponad 15 metrów.

 

Wizualizacje nowego obiektu, dostępne na stronie internetowej firmy SAO, przedstawiają pięciokondygnacyjny budynek z mieszkaniami na czterech wyższych piętrach oraz przestrzenią usługową na parterze.

 

Zdj. goolge street view

 Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane