Cegielnia w Zesławicach zamieni się w osiedle

Strefa Cegielnia to wieloetapowa inwestycja, która powstanie w północno-wschodniej dzielnicy Krakowa – Zesławicach, przy ulicy G. Morcinka. W latach 50. w tym miejscu funkcjonował zakład produkujący cegły na potrzeby okolicznych osiedli.

Etap pierwszy obejmie dwa budynki: jedno- oraz dwusegmentowy. Dla zapewnienia komfortu mieszkańców na poziomie -1 zaprojektowany został garaż podziemny z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Do mieszkań usytuowanych na wyższych kondygnacjach przynależeć będą funkcjonalne loggie lub balkony, natomiast do tych zlokalizowanych na parterze – zielone ogródki. Zróżnicowana oferta pozwoli na znalezienie idealnego miejsca dla całej rodziny. Dostępne będą mieszkania o układach od 2 do 4 pokoi i metrażach od 38 do 92 mkw.

 
 

Budynki wyróżniać się będą elewacją, której charakter zostanie podkreślony poprzez zastosowanie cegły jako dominującego materiału wykończeniowego. Uwagę przyciągną również ażurowe zadaszenia balkonów przynależnych do mieszkań na najwyższych piętrach.

 

 

Za inwestycje odpowiada grupa ATAL. Rozpoczęcie budowy właśnie się rozpoczęło, zakończenie planowane jest na koniec roku 2023.

 

 

Inf/zdj Deweloper Atal
Polecane Video

Komentarze

Michał 10.03.22, 17:12:28

"Rozpoczęcie budowy właśnie się rozpoczęło"

Krakers 19.04.22, 12:58:26

Jestem w szoku. Mieszkałem w Zesławicach 50 lat wraz z rodziną. Jako dziecko kiedyś powiedziałem że Zesławice kiedyś będą wielkim osiedlem mieszkaniowym. Jak się tam 50 lat temu wraz z rodzicami wprowadziliśmy były tylko 4 bloki i biurowiec cegielni. Moja przepowiednia się sprawdza na moich oczach. Szkoda bo było to osiedle kameralne ciche i bezpieczne. Jakie będą przyszłe Zesławice to się okaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *