Odnaleziono „smoka wawelskiego” w… Nowej Hucie

Okazało się, że na zaniedbanym skwerze przy ul. Kornela Makuszyńskiego znajduje się nieduży , zapomniany pomnik smoka. Po tym jak sprawa została nagłośniona jest szansa, że miejsce to zostanie odnowione.

Sprawą odnalezionego smoka zainteresowała się radna miejska Małgorzata Jantos, która na Facebooku zadeklarowała,  że podejmie działania, by miasto zadbało o ten skwer i pomnik.

 

Zaskakujące było to, że o istnieniu smoka nie wiedzieli nawet przewodniczący rad dwóch dzielnic (Wzgórz Krzesławickich i Bieńczyc). Pomnik stoi przy ulicy która jest granicą tych dwóch dzielnic.
Okazało się jednak, że smok stoi na terenie oddanym w użytkowanie wieczyste firmie zajmującej się produkcja kostki brukowej. Pomnik został jednak postawiony przez poprzednio urzędujące tam przedsiębiorstwo. W rozmowie z „Dziennikiem Polskim” Anna Szeflińska FlyPR, reprezentującej Libet przyznała, że kierownictwo firmy przygotowało już wstępny projekt rewitalizacji skweru, jednak nie można na razie deklarować konkretnego terminu wprowadzenia go w życie.

 

Pojawienie się pomniku smoka akurat przy ul. Kornela Makuszyńskiego zapewne nie jest przypadkiem. Autor „Przygód Koziołka Matołka” napisał też czterowierszem utwór „O wawelskim smoku”, w którym opisuje  jak znany z legendy, dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem.

 

Polecane Video

Komentarze

nhl 1.05.21, 17:26:46

A może przeprowadzka na plac Centralny , na miejsce po pomniku Lenina ?

bara4 16.11.23, 17:45:51

nhl. Absolutnie nie. Natomiast Lenin powinien wrócić na swoje miejsce. Historii się nie zmieni, a bez niego nie byłoby Huty

Pjotr 17.11.23, 13:06:57

Smok zniknal :( nie ma go, teren ogrodzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane