Mieszkańcy os. Piastów skarżą się na słupki przy parkingu

Jakiś czas temu ZZM w celu ochrony zieleni postawiło szereg słupków przy bloku 32 na os. Piastów. Nie spodobało się to mieszkańcom pobliskich bloków - Słupki zawęziły nam parking i zabrały 10 miejsc parkingowych - narzekali mieszkańcy i... własnoręcznie usunęli słupki.

 ZZM zainstalowało drewniane słupki w miejscu gdzie kilka lat temu dawny ZIKIT zrobił nam przedłużenie parkingu z podjazdem na krawężnik. Tam gdzie ustawiono słupki nie ma nawet trawy i nie będzie bo drzewa robią cień, a spaliny z aut i tak nie pozwalają na jej rośnięcie. – opisuje problem jeden z mieszkańców pobliskich bloków.

 

W efekcie działań ZZM mieszkańcy solidarnie usunęli słupki i zapewniają, że następne podzielą ten sam los.
 

Nowych słupków jednak nie będzie, a urzędnicy chcą wypracować z mieszkańcami kompromis.

 

Jak przyznaje Aleksandra Mikolaszek z ZZM zlecenie montażu słupków obok bloku na osiedlu Piastów 32 nastąpiło w celu ochrony zieleni a w szczególności drzew tam rosnących. – Samochody parkujące w tym miejscu przesuwają się coraz bliżej w stronę drzew, niszcząc system korzeniowy. Zgęszczenie gleby poprzez zaparkowany samochód ogranicza dostęp wody do drzewa. Z czasem utrzymanie „pionu” przez drzewo staje się również coraz trudniejsze. Po pewnym czasie drzewo zaczyna chorować. – tłumaczy.

 

Usunięte przez mieszkańców słupki nie zostaną ponownie zamontowane. Teren zostanie uporządkowany, a dziury po słupkach będą zasypane. – Rozpoczniemy rozmowy z Radą Dzielnicy oraz Zarządem Dróg Miasta Krakowa w celu rozwiązania problemu i wypracowania kompromisu.- obiecuje Aleksandra Mikolaszek.

 

 

Zdj. czytelnik
Polecane Video

Komentarze

mieszkaniec os. Piastów 21.01.22, 19:54:00

Kompromis ? Czyli terroru samochodziarzy ciąg dalszy . Mandaty po 2 tyś. i nakaz osobistego wkopania słupków ! Miasto powoli staje się wielkim klepiskiem i parkingiem dla rzęchów stojących przed blokami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *