Spędź Dzień Dziecka w Nowej Hucie

Prowadzenie tramwaju, budowanie rakiety, pokaz strażacki, zabawa z klockami Lego. Zobacz gdzie atrakcyjnie spędzić Dzień Dziecka w Nowej Hucie.

Dzień Dziecka Małopolskich Służb Mundurowych

Organizowany  jest zarówno dla rodzin związanych ze służbą mundurową, jak i tych, które planują w ciekawy i aktywny sposób spędzić wolny czas. Tegoroczna impreza odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie przy al. Jana Pawła II 39. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca parkingowe znajdujące się na terenie tej placówki.

 

W tym roku, dla wszystkich uczestników imprezy, przewidziano szereg  atrakcji: Zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Krakowie – z możliwością obejrzenia samolotów oraz sprzętu lotniczego. Pokaz sprzętu, wyposażenia i promocja poszczególnych służb mundurowych tj. Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej. Koncerty, pokazy sportowe,pokaz psów służbowych, wyszkolenia funkcjonariuszy, konkursy z nagrodami dla dzieci.A może w nowohuckiej zajezdni MPK?

W zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12.  czeka na najmłodszych świetna zabawa. Od godz 10:00 do 13:00 będzie można  zwiedzić  zajezdnię a nawet samodzielnego poprowadzić tramwaj!

 

Dzień Dziecka odbędzie się także nad zalewem

1 i 2 czerwca na wszystkich małych uczestników czeka moc atrakcji – malowanie twarzy, konkursy, warsztaty, pokaz strażacki, pokaz futbolu amerykańskiego i wiele, wiele innych. Podczas imprezy będzie można honorowo oddać krew. Start, godzina 13:00. Impreza odbędzie się przy Grill Manhattan.

 

Od godziny 12:00 moc niespodzianek czeka w parku Zielony Jar

W programie: występ zespołu muzycznego „Canto”, Teatr Iluzji, warsztaty plastyczne, zabawy sportowo rekreacyjne z nagrodami, warsztaty muzyczne i bębniarskie. Radosny Dzień Dziecka potrwa do ok. godz. 16:00

 

eNCeK Food Truck proponuje najmłodszym:

Balony z helem, cukrową watę, tworzenie balonowego zoo wspólnie z animatorami, wspólne puszczanie baniek, zabawy z animatorami, malowanie buziek, poczęstunki i wiele więcej. Start – godz 12.

 

Kosmiczny Dzień Dziecka odbędzie się w ArtZonie

W tym roku w Tajemniczym Ogrodzie przy ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali maluchy polecą w kosmos!  Zbudują pojazdy kosmiczne, stworzą recyklingowy osprzęt astronauty oraz zmajstrują makietę planety „Nowa Huta 70”.

 

Muzeum Nowej Huty zaprasza na podróż w czasie

1 czerwca odbędzie się piknik rodzinny, w czasie którego plac przed dawnym kinem Światowid zamieni się w wyjątkową przestrzeń zabaw. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając m.in. w bierki, pchełki, klasy, czy też w gumę. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w quizie zorganizowanym w przestrzeni muzealnej.Na najbardziej wytrwałych uczestników pikniku będą czekać upominki. Start godz. 11:00

 

Dzień Dziecka w Jeziorkowie trwa dwa dni

W sobotę konkursy z nagrodami – bieg z jajkiem, slalom z kurą I inne atrakcje. W niedzielę zaś Jeziorkowo opanują gry planszowe – dla dzieci w każdym wieku!

 

Ogród Doświadczeń zaprasza dzieci od lat 3

Od godziny 11:00 czekają na małych uczestników edukacyjne zabawy – warsztaty cukiernicze, eksperymenty, złudzenia optyczne. Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń.Centrum Handlowe Czyżyny 31 maja i 1 czerwca  zmieni się w świat kultowych klocków Lego.

W programie wydarzenia znajdą się atrakcje dla całej rodziny. Na małych budowniczych będzie czekać kilka stref zabawy, gdzie można popuścić wodze fantazji i zbudować z klocków, co tylko podpowie wyobraźnia. Dziewczynki będą mogły odwiedzić słynące z jeziora w kształcie serca Miasto Heartlake, gdzie spotkają paczkę radosnych przyjaciółek z serii LEGO Friends, z którymi będą dzielić wspólne zainteresowania i hobby m.in. muzykę, sport, taniec, miłość do zwierząt czy przyrody.

 

W strefie LEGO City znakomicie odnajdą się uwielbiający przygody chłopcy, którzy będą mogli wcielić się w nieustraszonych bohaterów m.in. strażaka, policjanta, lekarza, pilota czy badacza aktywnych wulkanów. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami – niespodziankami, w których dzieci będą tworzyć różnorodne modele na zadany temat oraz prezentować swoje dzieła na scenie.

 

Z kolei na najmłodszych czekać będzie ‚basen’ wypełniony klockami LEGO Duplo, wiele godzin budowania niesamowitych konstrukcji z klocków oraz inspirujące ćwiczenia, w trakcie których poznają literki, cyfry, kształty oraz kolory.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane