Ruszyły konsultacje w sprawie północnej obwodnicy Krakowa

Rozwiązania projektowe trasy S52 zostaną zaprezentowane mieszkańcom Nowej Huty 13 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa na os. Zgody 2 w sali konferencyjnej (V piętro) o godz. 18

Spotkanie będzie miało charakter konsultacyjny – zostaną zaprezentowane rozwiązania projektowe, zostaną też omówione procedury związane z przejmowaniem nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa i wypłatami odszkodowań za te grunty.Fragment trasy S52 ma połączyć Modlnicę z Mistrzejowicami, następnie z odcinkiem S7 Widoma–Kraków – od Nowej Huty do granicy z województwem świętokrzyskim.

 

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, na którą będzie można wjechać poprzez węzły: Modlnica (dobudowane zostaną cztery łącznice), Zielonki, Węgrzce i Batowice. Wybudowanych zostanie także 27 mostów, 20 km dróg dojazdowych, 4 km murów oporowych oraz dwa tunele – pod rzeką Prądnik i pod wzgórzem Batowice. Prace mają zakończyć się do 2023 roku.
Polecane Video

Komentarze

Tadek 15.06.19, 12:35:56

Budowa ruszy jak dobrze pójdzie za trzydzieści parę lat. A co do planów to grubą kreskę na planach łatwo narysować, ale to nic nie mówi o przebiegu, mostach, węzłach etc. Czyli jak zwykle nic nie wiadomo! Jest (choćby wstępny) projekt - wystarczy zeskanować i podać w necie. Będzie czas spokojnie zobaczyć i zastanowić się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane