W szpitalu „Żeromskiego” wszystkie łóżka dla zarażonych koronawirusem są zajęte

Sytuacja chorych na koronawirusa, którzy leżą w krakowskich szpitalach z dnia na dzień jest coraz gorsza. W nowohuckiej placówce wszystkie łóżka dla zakażonych są zajęte. Pracownicy szpitala pracują nad zorganizowaniem miejsca pod dodatkowe 50 łóżek.

Wstrzymane zostały przyjęcia planowane, więc, dodatkowe łóżka dla chorych będą w jednego z oddziałów. Od września w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie  funkcjonował oddział covidowy z 60 łóżkami dla kolejnych zakażonych.Większość pacjentów z COVID-19 w Krakowie jest hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim. Aktualnie przebywa tam 268 najciężej chorych, a łączna liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem w SU to 308. Jeśli chodzi o miejskie szpitale, to w szpitalu Żeromskiego liczbę łóżek dla pacjentów covidowych podniesiono niedawno do 70, a w szpitalu Narutowicza do 38.

 

Władze miasta, dyrektorzy szpitali oraz wojewoda podejmują zdecydowane kroki, by pacjentów z koronawirusem przyjmować w opuszczonych przez Szpital Uniwersytecki budynkach przy ulicy Kopernika. Chodzi o CUMRiK oraz budynek Czerwonej Chirurgii. Obiekty stoją w tym momencie puste.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane