Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego powstał mobilny punkt pobrań wymazów na koronawirusa

Kolejny punkt mieści się przy al. Jana Pawła II 39, wjazd od ul. Markowskiego. Test można wykonać na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub komercyjnie, koszt testu wynosi wtedy 370 zł.

Obecnie w Nowej Hucie działają 3 punkty mobilnych pobrań. Do tej pory mieszkańcy narzekali ze jest ich wciąż za mało a do niektórych tworzą się gigantyczne kolejki.
Punkt przy al. Jana Pawła II jest czynny w godzinach:

 

poniedziałek, środa, czwartek, piątek sobota, niedziela 07:30 – 12:30
wtorek 16:00 – 20:00

 

tel. 793 600 112

 

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

 

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

 

 

Inne nowohuckie punkty, w których można pobrać wymaz znajdują się na ul. Stanisława Lema przy Touran Arenie, na ul. Prof. M. Życzkowskiego 16 i przy Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera na os. Złotej Jesieni.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *