Nowohuckie punkty szczepień przeciwko covid-19 [LISTA]

W kilkunastu punkach medycznych na terenie pięciu nowohuckich dzielnic chętni będą mogli zaszczepić się na koronawirusa. Zapisy na szczepienia powszechne ruszają 15 stycznia.

Aktualnie w Polsce od 27 grudnia trwał proces szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. Wśród nich znalazł się m.in personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej, także osoby zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych oraz studenci medycyny. Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami.

 

Zapisy dla wszystkich mają ruszyć 15 stycznia. Natomiast w poniedziałek 4 stycznia ministerstwo zdrowia opublikowało listę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce na ten moment przygotowano ich 492.Poniżej lista nowohuckich punktów szczepień:

 

1.Punkt szczepień Centrum Medyczne – „Ujastek”

2. Punkt szczepień MEDIC-KOLOR –  os. Kolorowe

3. punkt szczepień „MEDICAL”  – ul. Okulickiego

4. Szpital Żeromskiego Poradnia chorób zakaźnych – os. Na Skarpie

5. Szpital Rydygiera, Szpital Tymczasowy COVID – ul. Galicyjska

6. Zakład Opieki Zdrowotnej „Medycyna Pracy” Sp. z o.o. ul. Centralna

7. Punkt szczepień – Przychodnia Na Wzgórzach – os. Na Wzgórzach

8. Poradnia Lekarza Rodzinnego – os. 2 Pułku Lotniczego

9. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – osiedle urocze

10. CENTRUM MEDYCZNE VISMED – os. Centrum C

11. COMARCH HEALTHCARE  imed24 Punkt szczepień – ul. Prof. Michała Życzkowskiego

12.  Jagiellońskie Centrum Medyczne Sp. z o.o., Punkt Szczepień – os. Jagiellońskie

13. Poradnia lekarza rodzinnego – -os. Oświecenia

14.Poradnia dla dzieci z punktem szczepień – os. Niepodległości

15″Pro-med” Sp. z o. o. PUNKT SZCZEPIEŃ – os. Na Skarpie

16. Gabinet Pielęgniarki POZ – os. Szkolne

17. DIAGNOSTYKA  Punkt szczepień – ul. Prof. Michała Życzkowskiego

 

Proces szczepień podzielono na trzy etapy:

 

W pierwszej kolejności w etapie 1 preparat otrzymają pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, a także służby mundurowe i nauczyciele.

 

W etapie drugim szczepione będą osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

 

Z kolei w etapie trzecim szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

Jak się zapisać?

 

Zapisy na szczepionkę na koronawirusa będą się odbywać za pośrednictwem czterech kanałów: specjalnej infolinii 989, Internetowego Konta Pacjenta, u lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio w punkcie szczepień. O miejscu i terminie szczepienia pacjent zostanie poinformowany SMS-em.
Polecane Video

Komentarze

Małgorzata 7.01.21, 16:29:11

W jaki sposób bedą zapisywac lek. POZ. Czy będarobić listy i przekazywać je do punktów szczepien? Jak wtedy ustalić termin takiego szczepienia? Lekarze nie maja na to czasu !!

Małgorzata 7.01.21, 16:32:18

W jaki sposób bedą zapisywac lek. POZ. Czy będarobić listy i przekazywać je do punktów szczepien? Jak wtedy ustalić termin takiego szczepienia? Lekarze nie maja na to czasu !!Podobno to duplikat , gdzie jest pierwowzór?Ja go nie pisałam. Proszę o odpowiedz na emaila

MRS FRANKA CREDIT 24.02.21, 14:44:39

Pozdrav svima vama želim koristiti ovaj medij da vam kažem o ovom opipljivom svjedocenju. Zajam sam dobio 1. sijecnja 2021. preko gospode Vldimire Franke, dala mi je zajam od 65,000 eura i bio sam sretan. Ako vam je potreban zajam za vaše najbolje kamate, možete ga dobiti po kamatnoj stopi od 3%. Obratite se njezinoj tvrtki putem e-pošte: vladimirafinancijskiinvestitor@yahoo.com }}{{

Monika 29.06.21, 10:08:38

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *