Strażnicy pomogli zagubionej staruszce wrócić do domu

W sobotę po godz. 18 skontaktował się z strażą miejską mieszkaniec, prosząc o pilny przyjazd na zajezdnię tramwajową w Nowej Hucie. - Jeśli nie pomożecie, to lada moment może dojść do tragedii, bo po torowisku chodzi starsza kobieta – stwierdził.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zdezorientowaną staruszkę. Komunikacja z nią była mocno utrudniona.”Gdybyśmy mieli to jakoś opisać – trochę pamiętała, trochę nie… więc cierpliwie szukaliśmy jakiegoś punktu zaczepienia, żeby jej pomóc” – czytamy na profilu facebookowym straży miejskiej.

 


W końcu udało się ustalić telefon do rodziny, która mieszka w Krakowie. Niestety, nie rozwiązało to problemu, bo okazało się, że rodzina jest na kwarantannie i nie jest w stanie zająć się krewną.

 

W kolejnym podejściu udało się ustalić adres zameldowania kobiety – miejscowość przyległa do Krakowa, poza miastem. Niby OK, wystarczyło podwieźć panią do domu i sprawa załatwiona, ale …. „Kto bardziej zorientowany, ten wie, że nie możemy przekraczać granic miasta (działamy tylko na terenie naszej gminy), więc szybki telefon do kierownika nadzorującego zmianę i mówimy jak sprawa wygląda.”

 

W tej sytuacji kierownik warunkowo zgodził się na opuszczenie miasta i zawiezienie staruszki do domu. Strażnicy pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali córkę kobiety. Ta uradowana podziękowała za pomoc i opiekę nad matką.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane