Architektoniczne pomysły studentów na Zalew Nowohucki

Do 4 lutego można wziąć udziału w głosowaniu w konkursie projektowym „Generator Nowa Huta” dla studentów III roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Wizualizacja. Klaudia Wiewióra

Do konkursu zgłoszonych zostało 40 prac. Prace zostaną nagrodzone zarówno przez jury pod przewodnictwem dyrekcji Teatru Łaźnia Nowa, jak również w drodze plebiscytu publiczności.

 

Głosowanie odbywa się wirtualnie poprzez profil Facebook Zakładu Architektury Społeczno – Usługowej A24 PK. Głosować można TUTAJ. Należy przy odpowiedniej planszy zaznaczyć aktywność „Lubię to” lub inny dostępny znak. Głosowanie odbywa się od 25 stycznia br. do 4 lutego br. do godziny 20:00

 

zdj. Justyna Banasik

Zadaniem projektowym dla studentów był projekt architektoniczny budynku użyteczności publicznej: Generator Nowa Huta – Centrum Aktywności Lokalnej. Projekt był przygotowywany w Zakładzie Architektury Społeczno – Usługowej A24 IPA 2 Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Magdaleny Kozień – Woźniak, dr inż. arch. Pawła Żuka i mgr inż. arch. Marcina Gierbienisa.

 

Przedmiotowa działka, której dotyczy projekt znajduje się w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta przy ul. Bulwarowej oraz w sąsiedztwie Zalewu Nowohuckiego. Jest to lokalizacja wyjątkowa, gdyż oferuje dostęp do atrakcyjnych rekreacyjnie przestrzeni, a jednocześnie zaraz obok znajduje się zabudowa mieszkaniowa Nowej Huty oraz m.in. Teatr Łaźnia Nowa – instytucja, której działania w okresie letnim również dotyczą zagospodarowania i oferty kulturalnej dla zalewu.

 

Wizualizacja wnętrza budynku. Maciej Rodak

Budynek w swojej idei będzie pełnić rolę niewielkiego ośrodka centrotwórczego, „miejsca spotkań” lokalnej społeczności, wpływając pozytywnie na integrację mieszkańców miasta, budowanie i wzmacnianie więzi lokalnych. Jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja szeroko pojętej kultury i nieprofesjonalnego ruchu artystycznego oraz edukacja kulturalna społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, seniorów, a także rodzin z małymi dziećmi. Oferta programowa będzie uwzględniać różnorodne formy działalności, dostosowane do coraz bardziej wymagających i posiadających możliwości wyboru odbiorców.

 

Zdjęcie Podglądowe: Wizualizacja budynku, autor Maciej Rodak

 




Polecane Video

Komentarze

hucianka 2.02.19, 11:18:52

Bardzo nietrafione projekty... w tym miejscu wspaniała jest właśnie przestrzeń, zieleń, to że można usiąść na trawie, rozłożyć leżak, koc. Jakiekolwiek budynki zniszczą to miejsce. Nie o to chodzi drodzy studenci...

xyz 23.05.19, 21:31:31

Pan Maciej Rodak dał czadu, o to chodzi drodzy studenci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane