Do Świtu wraca kino.Będzie też szyld, który zniknął z fasady 20 lat temu

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze portalu KRK news w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej, obecny zarząd Apollo Film otrzymał dotację na przywrócenie w Świcie kina. Ma powstać sala na około 50 miejsc z nowoczesnym ekranem i nagłośnieniem.

Według informacji, do których dotarł portal KRKnews Kawiarnia Filmowa zostanie przebudowana. Zostanie poszerzone menu i oprócz kawy oraz herbaty będzie tu można dobrze zjeść. Zniknie także siłownia  a w zamian powstanie miejsce, w którym czas będą mogły spędzać całe rodziny. Zamiast kawiarni ma powstać elegancka sala gastronomiczna, gdzie będzie można przyjemnie spędzić czas przed i po seansie. Niedługo pojawi się na Świcie szyld, który blisko 20 lat temu zniknął z fasady.

 

Przeciwni powrotowi kina są niektórzy najemcy, którzy przez lata zadomowili się w Świcie. Niektórzy chcąc zachować bazarowy charakter miejsca, do którego przyzwyczaili część klientów, i rozpoczęli przeciwko zmianom akcje w mediach społecznościowych. 

Wszyscy klienci i sympatycy kawiarni Filmowa Cafe, która miała swoją siedzibę w budynku kina Świt, 12 stycznia mogli przeczytać na facebooku lokalu smutną wiadomość:

 

Trudno nam to pisać a tym bardziej zrobić ale musimy się z Wami pożegnać
Nie jest to nasza decyzja a tym bardziej tego nie chcieliśmy i nie planowaliśmy!

 

Apollo film czyli spółka utworzona przez Marszałka Województwa Małopolskiego, rada nadzorcza i prezesi zarządzający nią wypowiedzieli nam umowę najmu bez podania przyczyny.
Jest to cios dla nas zwłaszcza w tych czasach jak sami wiecie, ciężkich dla gastronomii. Od marca 2020r, od czasu pierwszego zamknięcia gospodarki broniliśmy lokal mając nadzieję, że ponownie będziemy mogli Was gościć.

 

 

Kino Świt było drugim kinem (po Kinie Stal), które rozpoczęło swoją działalność na terenie Nowej Huty. Zainaugurowało ją projekcją propagandowego filmu „Trzy opowieści” nakręconego w plenerach Nowej Huty, a opowiadającego o perypetiach junaków ze Służby Polsce.
Polecane Video

Komentarze

Mega 15.01.21, 21:09:21

Do autora: myślę, że strikte zmianom nie są przeciwni - tylko braku jakiegokolwiek porozumienia ze strony Apollo film którzy unikają kontaktu. :)

Aldi 16.01.21, 1:16:25

To było kino w projekcie i założeniach budowniczych Nowej Huty i to uszanujmy i ma pozostać kinem a nie jakimś bazarem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *