niedziela, 17 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Nowohucka restauracja otwarta mimo zakazu. Policja i sanepid już odwiedzili „Wesołe Gary”

W środę 13 stycznia otworzyła się restauracja Wesołe Gary na os. Na Lotnisku. Właścicielka lokalu uznała, że po kilku miesiącach przestoju firma jest już na skraju bankructwa, więc albo splajtują albo otworzy restauracje wbrew obowiązującemu rozporządzeniu.

W środę lokal odwiedziło sporo klientów, którzy wcześniej rezerwowali miejsca telefonicznie. W celu obejścia koronawirusowych przepisów, zakazujących stacjonarnej działalności punktów gastronomicznych do lokalu zapraszano nie tradycyjnych klientów tylko testerów jedzenia, którzy płacą za dania które testują.Takie rozwiązanie nie przekonuje jednak policji i sanepidu, których przedstawiciele odwiedzili nowohucką restauracje niedługo po otwarciu. Policjantów nie wpuszczono do środka, ale panie z sanepidu weszły, aby skontrolować działalność lokalu. Z funkcjonariuszami rozmawiał mec. Paweł Śliz, który pomaga właścicielce „Wesołych garów” od strony prawnej.

 

Wyniki kontroli będą znane wkrótce. Na terenie Nowej Huty otwarty jest też bar „Na żółto i na niebiesko” na os. Teatralnym. Można tam przyjść i zjeść na miejscu.

 

Przypominamy, że kara za łamanie zakazu działalności gastronomicznej może wynieść od 10 do 30 tys. zł.

 

Fot: Wesołe Gary/Facebook
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane