Odszedł proboszcz z parafii św. Judy Tadeusza w Czyżynach

Z wielkim smutkiem i bólem, ale i chrześcijańską nadzieją przekazujemy informację, iż nasz kochany Proboszcz ks. Prałat Czesław Sandecki odszedł dzisiaj do domu Ojca. Prosimy o modlitwę - czytamy na profilu facebookowym parafii. Duchowny był zarażony koronawirusem.

„Z przykrością musimy was poinformować o tym, iż nasz Ksiądz Proboszcz znalazł się dzisiaj rano w szpitalu. Niestety, powodem jego hospitalizacji są objawy związane z zakażeniem koronawirusem.” – informowała parafia tydzień temu.Parafia zapewnia, że ksiądz proboszcz, zanim trafił do szpitala 14 października  przebywał w samoizolazji w swoim mieszkaniu od 8 października. Od tego czasu nie celebrował nabożeństw, nie miał kontaktu z wiernymi ani z pozostałymi kapłanami, którzy pracują w parafii. Kościół jak i plebania zostały zdezynfekowane przez profesjonalną firmę.

 

Ks. dr Czesław Sandecki, Kapelan Ojca Świętego – Prałat,

ur. w 1959 r., Kraków; wyświęcony w 1985 r. Proboszczem był od 2010 r. (wcześniej posługiwał w par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie – parafia mariacka). Pełnił funkcję Dziekana Dekanatu X, Kraków – Mogiła.

 

W duszpasterstwie parafialnym sprawował opiekę nad: Radą Duszpasterską, Radą Ekonomiczną, Różami Różańcowymi, Strażą Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa, Parafialną Grupą Caritas oraz chórem parafialnym „Vox fidei”. Był także redaktorem naczelnym parafialnego pisma Apostoł Czyżyński.
Polecane Video

Komentarze

Dominika 25.10.20, 14:00:46

Ksiądz Czesław uczył mnie religii w podstawówce. Wspaniały kapłan. Wielka szkoda. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *