Wycinka drzew pod budowę trasy S7 na terenie Wzgórz Krzesławickich

Drzewa wycięto m.in. w okolicy Urzędu Pracy przy ul. Wąwozowej, a także wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej. Burzone jest również gospodarstwo domowe przy zjeździe z ul. Kocmyrzowskiej na ul. Łowińskiego. To dopiero początek ogromnych zmian, jakie przyniesie budowa trasy S7.

Najbardziej skomplikowanym odcinkiem nowohuckiegi odcinka trasy S7 będzie węzeł w rejonie skrzyżowania ulic Kocmyrzowskiej i Łowińskiego. Powodem są m.in. przebiegające tamtędy tory kolejowe oraz torowisko tramwajowe z rozjazdem w stronę Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty. W efekcie powstanie skomplikowany układ, zmieniający zupełnie dzisiejszy wygląd tego miejsca.

 Główna trasa będzie poprowadzona dołem, natomiast nad nią powstanie rondo łączące ulice Kocmyrzowską, Łowińskiego oraz łącznice wjazdowe i zjazdowe z S7. Zmieni się też układ linii tramwajowej: główny ciąg w stronę Wzgórz Krzesławickich zostanie odsunięty od węzła, a wiadukty nad trasą ekspresową powstaną zarówno na linii w stronę Wzgórz, jak i na linii w stronę Nowej Huty (w efekcie tramwaj jadący od strony Ujastku do Wzgórz przetnie S7 dwukrotnie).
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane