Nowohucianin na wielkim ekranie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych

Spośród 285 nadesłanych filmów z 37 krajów do konkursu dostał się film dokumentalny o Grzegorzu Ziemiańskim - kolekcjonerze pamiątek związanych z Nową Hutą i przede wszystkim miłośniku Nowej Huty.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia – „Publicystyka” odbywa się w Kędzierzynie-Koźlu już od 27 lat. Filmowcy z całego świata rokrocznie nadsyłają kilkaset filmów, reprezentujących szeroko pojęty gatunek – publicystykę.

 

Komisja konkursowa w pierwszej kolejności kwalifikuje najlepsze filmy do festiwalu, następnie, podczas samego, dwudniowego festiwalu międzynarodowa komisja konkursowa ogląda wszystkie zakwalifikowane filmy i omawia je w obecności ich twórców, następnie przyznawane są nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: film studencki, film amatorski i film zagraniczny.
Na tegoroczną imprezę zgłoszonych zostało 285 tytułów z 37 krajów.

 

Do oceny międzynarodowego jury komisja zakwalifikowała 55 filmów, w tym – 31 tytułów zagranicznych i 24 z Polski. W grupie filmów amatorskich z Polski zakwalifikowany jest także film dokumentalny o kolekcjonerze nowohuckich pamiątek Grzegorzu Ziemiańskim pt. „Człowiek, który żyje w mieście idealnym”. Film zrealizowany przez twórców kanału Pasjonaci.

 

Projekcje filmowe zaplanowano w dniach 23 i 24  października w kinie „Twierdza” w Kędzierzynie Koźle. Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny.

 
Polecane Video

Komentarze

wwwwwwww 21.10.20, 9:31:41

Czy Twoja praca obejmuje całość historii Nowej Huty ,czy tylko zachwyt osiągnięciami Nowej Huty.Z tego co słyszę ,to raczej wszystko zaczęło się dla Ciebie, gdy socjalizm osiągnął apogeum ,i można było okazywać zachwyt pomysłem Stalina by dla "zabicia" tradycji Krakowa wybudować wzór socjalizmu.Słyszę ,że masz pełny zachwyt,No cóż najlepiej nie znać historii.Wot takaja Polsza.

wwwwwwwwyp... 22.10.20, 10:07:51

a to co kolego toczysz jad? W Czasie Zatrzymanym ci nie podziekowali i szukasz zaczepek?

richi 25.10.20, 6:54:33

brak ci oleju w glowie ? do maszyny ( reklamy odpisujesz ? )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane