Budżet obywatelski rozstrzygnięty. Mieszkańcy poparli projekt rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego

Są już wyniki głosowania mieszkańców w siódmej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy dzielnicy Nowa Huta oddali 4133 głosy i znaleźli się na 2 miejscu najbardziej aktywnych dzielnic miasta.

W tym roku na budżet obywatelski miasta została przeznaczona rekordowa kwota 32 mln zł, z czego 6,4 mln zł na zadania ogólnomiejskie i 25,6 mln zł o charakterze dzielnicowym.

 

Do  głosowania dopuszczono 97 projektów ogólnomiejskich, na które mogli głosować wszyscy mieszkańcy Krakowa. Mieszkańcy XVIII dzielnicy mieli najwięcej, bo aż 51 propozycji do wyboru.

 
Z zadań ogólnomiejskich zostanie zrealizowany m.in. nowohucki projekt „Zrzutka na ZALEW NOWOHUCKI – Koronawirus oddaj nam pieniądze„.

 

Sytuacja związana ze stanem epidemii wpłynęła negatywnie na finansowanie II etapu Rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego. Projekt polega na sfinansowaniu realizacji części zaplanowanych prac objętych zatwierdzonym już projektem obejmującym Rewitalizację Zalewu Nowohuckiego takich jak: wykonanie dwóch pomostów na wodzie, rozbudowanie urządzeń do ćwiczeń FlowParku NH i poprawienie jakości wody w Zalewie Nowohuckim w postaci zamontowania klapy na Młynówce wraz z urządzeniem monitorującym stan wody. Koszt to ok 900 000 zł.

 

 

Parki kieszonkowe , siłownie pod chmurką, kina plenerowe czy mobilne lodowisko, to tylko niektóre ze zwycięskich projektów dzielnicowych w Nowej Hucie. Spora część mieszkańców postawiła jednak na zieleń.

 

 

Wyniki głosowania – projekty ogólnomiejskie [PDF]

Wyniki głosowania – projekty dzielnicowe [PDF]

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane