W Mogile odbył się tradycyjny odpust. Przybyło tysiące wiernych [ZDJĘCIA]

W ostatnią niedzielę lata w Opactwie Cystersów w Mogile odbył się odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta msza św. rozpoczęła się o godz. 11.00. Do Mogiły przybyło tysiące wiernych.

W niedzielę wprowadzone zostały następujące wzmocnienia oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie klasztoru:

 

– linia 16 zostanie dodatkowo uruchomiona i będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy, w godzinach około 7:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut (do około godziny 9:00 co 30 minut). Do obsługi linii kierowany będzie tabor o zwiększonej pojemności;
– linie 123, 163, 174 i 193 – do obsługi linii kierowany będzie tabor o zwiększonej pojemności.Biorąc pod uwagę powyższe, a także fakt trwającej przebudowy ulicy Klasztornej, autobusy przegubowe jeżdzą w jednym kierunku po ulicy Zagłoby i Odmętowej. Właśnie tymi ulicami wyznaczona została trasa objazdowa. W normalnych warunkach nie kursuje tędy żadna linia autobusowa. Obecnie jeżdżą natomiast trzy linie: 123, 163 i 193, które w najbliższą niedzielę będą obsługiwane dodatkowo przez tabor przegubowy.

 

Na koniec warto pamiętać, że w związku z utrudnieniami w przejeździe w ciągu ulicy Klasztornej, mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy linii 123, 163 i 193.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane