Prace budowlane na ulicy Igołomskiej powoli dobiegają końca

Stan zaawansowania prac na ulicy Igołomskiej osiągnął 78% (etap II – od Giedroycia do skrzyżowania z Brzeską). Intensywne prace drogowe toczą się na odcinku od ul. Szymańskiego do skrzyżowania z ul. Brzeską. Część obiektów inżynierskich w postaci tunelów i wiaduktów jest już w fazie wykończenia. Na części trwają intensywne prace budowlane.

W pobliżu pętli autobusowej Pleszów wybudowany został most oraz przebudowany wiadukt kolejowy ArcellorMittal – prace na tych obiektach dobiegają końca. Na ukończeniu są również prace przy przepuście w rejonie ul. Sitowiny, Narcyza Wiatra, a także na węźle zlokalizowanym przy ul. Szymańskiego, Rusieckiej, którego zadaniem jest przeprowadzenie bezkolizyjnego ruchu ul. Igołomską nad łącznicą dróg lokalnych.

 


Zintensyfikowane zostały prace na obiekcie kolejowym PKP w pobliżu skrzyżowania z ul. Czeczeńską, który realizowany jest etapami, z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości ruchu kolejowego. Zakończył się pierwszy etap przebudowy i po jednym torze został dopuszczony ruch pociągów. Rozpoczął się drugi etap przebudowy (wschodnia część nowego wiaduktu), który potrwa do sierpnia przyszłego roku, trwają prace rozbiórkowe.

 

Na odcinku pomiędzy ul. Czeczeńską, a ul. Waligórskiego budowany jest tunel o długości 318 m (w tym sam tunel o długości 47 m). Ukończone zostały prace przy budowie górnej płyty obiektu, na którym docelowo powstanie skrzyżowanie w formie ronda. Trwają prace przy wykonywaniu konstrukcji płyty dennej. Zadaniem tunelu będzie prowadzenie wyłącznie ruchu pojazdów poruszających się ul. Igołomską (dwie oddzielne jezdnie). Nad nim samym – na rondzie – będzie odbywał się głównie ruch lokalny. Pojawią się tu chodniki oraz droga dla rowerów – ruch rowerowy w tym miejscu będzie się odbywał po stronie północnej obiektu, poprzez wydzielony na drogach serwisowanych pas dla rowerów (w kierunku od centrum Krakowa do Igołomi), a w przeciwnym kierunku rowerzyści będą włączać się do ruchu ogólnego.

 

Na całym rozbudowywanym odcinku Igołomskiej trwa montaż ekranów akustycznych, których zadaniem jest zabezpieczenie okolicznych posesji przed nadmiernym hałasem oraz niezbędne oświetlenia drogowe. Koszt inwestycji to ok. 250 mln zł, jej zakończenie planowane jest w marcu 2022 r.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane