Policja zatrzymała trzeciego mężczyznę ws. ostrzelania tramwajów

W poniedziałek ok. godz. 21 zostały ostrzelane tramwaje ''73'' i ''52'', których pasażerami byli głównie mieszkańcy Nowej Huty. Jedna z osób została lekko ranna w okolicy oka.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci ujęli dwóch nietrzeźwych 18-latków. W chwili zatrzymania mężczyźni posiadali broń pneumatyczną, z której wcześniej ostrzelano tramwaje  linii 73 i 52, jadące w stronę Nowej Huty. Od momentu ich zatrzymania, funkcjonariusze prowadzili intensywne czynności, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia, a także osób w nim uczestniczących. Dziś zatrzymany został 21-latek, który najprawdopodobniej również strzelał do tramwajów. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.Według ustaleń śledczych, sprawcy nie tylko ostrzelali tramwaje, ale także punkt informacyjny MPK, znajdujący się przy ul. Mogilskiej w Krakowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w szczególności zeznań świadków, zabezpieczonego monitoringu, policjanci potwierdzili udział w przestępstwie trzech z zatrzymanych osób.  Aktualnie trwają jeszcze czynności w ustaleniu roli procesowej nienotowanego dotąd 18-latka.

 

Dzisiaj, w Komisariacie Policji II w Krakowie, mężczyźni (18 l., 21 l.) usłyszą zarzuty narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia (art. 160KK) oraz uszkodzenia wagonów tramwajowych (art. 288KK), a młodszy z nich odpowie również za uszkodzenie punktu informacyjnego MPK (art. 288KK).

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *