Policjanci zatrzymali kolejnych 11 członków gangu narkotykowego

W miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli m.in. wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu, kij bejsbolowy oraz maczety i kibicowskie emblematy.

Funkcjonariusze z komisariatu na os. Zgody, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, od wielu miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu na terenie naszego miasta i pobliskich miejscowości, znacznych ilości środków odurzających. W tej sprawie we wrześniu ubiegłego roku kryminalni zatrzymali kilkanaście osób, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Wówczas, decyzją sądu, 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Natomiast pozostali zostali objęci dozorem Policji.

 

 

Natomiast w poniedziałek (29 stycznia br.), na terenie Krakowa , a także ościennych powiatów (wielickiego i krakowskiego), policjanci przeprowadzili realizację, w wyniku której ujęli 11 kolejnych podejrzanych. Wśród zatrzymanych znalazło się 10 mężczyzn w wieku od 18 do 28 lat oraz 27-letnia kobieta. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków (wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu itp.), niebezpieczne przedmioty w postaci kija bejsbolowego oraz maczety i kibicowskie emblematy.

  

Materiał dowodowy zebrany w śledztwie, pozwolił na przedstawienie 5 członkom szajki zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu 1180 g suszu konopi indyjskich o szacunkowej wartości czarnorynkowej sięgającej 29 tys. zł. Natomiast pozostali odpowiedzą za posiadania łącznie 225 g marihuany. Niektórym z podejrzanych grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, wobec wszystkich podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w wysokości od 5 000 zł do 10 000 zł oraz zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się z podejrzanymi, będącymi członkami grupy przestępczej.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *