Pawilon sportowy Hutnika wyremontowany za 3 mln zł [ZDJĘCIA]

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył wizytę na Suchych Stawach, by obejrzeć przebudowany pawilon szatniowo-sanitarny oraz inne obiekty, które miasto oddało znów w dzierżawę Hutnikowi.

Klub z ul. Tadeusza Ptaszyckiego – na podstawie umów z GMK – ma obecnie do dyspozycji: Stadion Miejski Hutnik Kraków z budynkiem klubowym, boisko treningowe o nawierzchni trawiastej wraz z wyremontowanym ostatnio pawilonem zaplecza szatniowo-sanitarnego, nowe, oświetlone i pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną trawą, Halę Widowiskowo-Sportową Suche Stawy z parkingiem oraz kolejne boisko trawiaste.

 

Tylko w latach 2014-2019 na budowę i modernizację kompleksu dzierżawionego przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Gmina Miejska Kraków wydała z górą 15 mln zł.

 

– Od wielu lat inwestujemy w Hutnika i w ogóle w sport w Nowej Hucie. Tu mamy naprawdę olbrzymi obiekt sportowy, jakiego może pozazdrościć niejeden klub pierwszoligowy – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.Przebudowany w ciągu minionych pięciu miesięcy parterowy pawilon o powierzchni ok. 800 m kw. z 9 szatniami i sanitariatami dla zawodników, z pomieszczeniami dla trenerów, sędziów, obserwatorów i salą odpraw, wyposażony w meble i inne niezbędne urządzenia, jest odpowiednim zapleczem dla sąsiadujących z nim boisk treningowych, na których ćwiczy kilkuset adeptów piłki nożnej. Gruntowna modernizacja, wykonana pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przez Firmę Budowlano-Konserwatorską Jarosław Woźniak, kosztowała prawie 3 mln zł.

 

Już po przejęciu przez Hutnika w czerwcu 2019 roku Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy oddano do użytku kolejną wyremontowaną część tego obiektu, w tym 7 pomieszczeń biurowych na pierwszym piętrze. Znajdują się tam również sala bokserska, sala motoryczna i sala piłkarska ze sztuczną trawą.

 

Przypomnijmy, że w 2017 roku halę przystosowano do wymogów licencyjnych ekstraklasy siatkarek, po liftingu znacznie zyskała zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

 

W lipcu tego samego roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przekazał młodym piłkarzom Hutnika oświetlone boisko treningowe i w czwartek mógł się przekonać, że mimo intensywnej eksploatacji (często do późnych godzin wieczornych) murawa ze sztucznej trawy nadal jest w świetnym stanie.

 

Dodajmy, że od blisko trzech lat Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 ma w dzierżawie Stadion Miejski Hutnik Kraków, arenę występów trzecioligowej drużyny piłkarskiej z poważnymi aspiracjami awansu do wyższej klasy rozgrywkowej jeszcze w tym sezonie.

 

– Chcieliśmy wykorzystać wizytę Pana Prezydenta żeby przedstawić wszystkie inwestycje, które były realizowane na naszych obiektach w ostatnim czasie. Boisko treningowe ze sztuczną trawą oddane do użytku w lipcu 2017 roku stało się przyczynkiem do uruchomienia akademii piłkarskiej. Hutnik Kraków zawsze słynął ze szkolenia młodzieży. Wróciliśmy więc do korzeni.  W akademii mamy obecnie 430 adeptów piłki nożnej, nawiązaliśmy także współpracę z grupami trenującymi siatkówkę i piłkę ręczną. Reaktywowana została po latach sekcja boksu. Mamy plany związane z innymi dyscyplinami sportu. Naszym celem jest powrót zespołu piłkarskiego seniorów na szczebel centralny. Z okazji jubileuszu 70-lecia Hutnika postanowiliśmy podjąć aktywną walkę o awans do drugiej ligi. Jesteśmy współliderem trzecioligowej rywalizacji – podsumował Prezes Klubu Artur Trębacz.

 

Fot. Michał Sobolewski/ZIS
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane