Ambasadorem Dźwigaczy Kultury 2019 r. została nowohucka księgarnia

Tegorocznym Ambasadorem Dźwigaczy Kultury została Cafe NOWA Księgarnia. Nagroda została przyznana za skupienie wokół Zgody 7 społeczności Nowej Huty, a także za wypracowanie nowej jakości relacji z lokalnym biznesem.

W swoich planach budżetowych i marketingowych znajdują miejsce na kulturę. Wspierają, pomagają i częściowo finansują spotkania, koncerty oraz festiwale przygotowywane przez KBF. Dlatego już od ośmiu lat Krakowskie Biuro Festiwalowe nagradza partnerów i sponsorów.

 

– Kultura, rozumiana jako kreatywność, wolność słowa, wolność tworzenia i odskocznia od codzienności, gwarantuje zachowanie swego rodzaju równowagi. Zarówno w odniesieniu do całego społeczeństwa, jak i nas samych – uczestników wydarzeń kulturalnych, koncertów, spotkań z autorami, wystaw – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

– Kultura zasługuje więc na finansowanie nie tylko ze środków publicznych, ale także prywatnych. To dlatego od lat budujemy i utrzymujemy relacje z lokalnymi firmami, przedsiębiorstwami działającymi ogólnopolsko, jak i globalnymi markami. Razem z nimi tworzymy dla mieszkańców oraz turystów ofertę kulturalną Krakowa – dodaje.Złotym Sponsorem został Bank Millenium, który od siedmiu lat wspiera festiwal Sacrum Profanum przedstawiający muzykę współczesną i eksperymentalną, ewoluujący wraz z naszą publicznością, a jednocześnie kształtujący trendy.

 

Złotym Partnerem jest również Mediam – firma, dzięki której fasada Pałacu Sztuki zamieniła się w płótno malowane światłem i tworzyła niesamowite, multimedialne widowisko nadające wyjątkową oprawę Krakowskiemu Salonowi Sztuki.

 

Ambasadorem Dźwigaczy Kultury utytułowaliśmy Cafe NOVA Księgarnię za skupienie wokół Zgody 7 społeczności Nowej Huty, a także za wypracowanie nowej jakości relacji z lokalnym biznesem i współpracę z PGE EC – Mecenasem Punktu Zgody 7.

 

– Bardzo się cieszymy z tej nagrody bo to dla nas docenienie wieloletniej pracy jaką władamy bo tworzyć miejsca i wydarzenia w Nowej Hucie, które są ważne dla społeczności lokalnej, które potrafią integrować  – mówi Jacek Dargiewicz, właściciel księgarni Cafe NOVA.

 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali oprawione prace autorstwa Alicji Wróblewskiej, artystki zainspirowanej postacią mitologicznego Atlasa dźwigającego na własnych barkach sklepienie niebieskie, by świat mógł dalej istnieć.
Polecane Video

Komentarze

alamakota 25.02.20, 21:46:42

Przechodzę obok bardzo często, conajmnie 3-4 razy tygodniowo i nie widziałam nigdy większego tłumu jak 5 osób a i taki "tłum" zdarza się bardzo rzadko. Jaki to Ambasador Dźwigaczy Kultury??? Jakimi cechami winien się charakteryzować?? Pojęcia nie mam ale mnie się z tym tytułem nie kojarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane