Odżyła nadzieja na utrzymanie się w II lidze

Hutnik odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zdobyte trzy punkty, sprawiły, że wśród kibiców odżyła nadzieja na utrzymanie się w II lidze.

Początek sobotniego spotkania obfitował w sytuacje bramkowe. O największym pechu tego dnia może mówić pomocnik gości Wrzesiński, który w 4 minucie spotkania trafił w słupek. W drugiej połowie ten sam piłkarz trafił w poprzeczkę. Hutnicy mieli sporo okazji do zdobycia gola, ale bramka padła dopiero w 85 minucie meczu. Piłkę po wrzucie z autu otrzymał Lelek, sprytnie uwolnił się spod opieki obrońcy i strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Końcówka meczu należała do gości. Ostatnie minuty w wykonaniu Hutnika przypominały obronę Częstochowy. Gospodarze nie dali jednak sobie wbić gola i wreszcie po ostatnim gwizdku, mogli wznieść ręce w geście tryumfu.

 
Przed meczem odbyła się uroczystość pożegnania Kamila Sobali. Sobala w przerwie zimowej trafił do Dalinu Myślenic. Kibicom na Suchych Stawach na długo w pamięci pozostaną liczne bramki zdobyte przez Sobiego. Śmiało można powiedzieć, że Kamil Sobala, był najlepszym napastnikiem Hutnika w ciągu ostatnich 20 lat.
Pamiątkową paterę z okazji rozegrania 400 meczów w barwach Hutnika, otrzymał Krzysztof Świątek.
Święty już przeszedł do historii, żaden inny piłkarz w dziejach Hutnika nie przekroczył liczby 400 spotkań.

 

W następnej kolejce Hutnicy udadzą się na mecz do Chojnic, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z viceliderem Chojniczanką.

II liga, 26.03.2022 – Kraków

 

Hutnik Kraków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)
Lelek 85.

 

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)
Żółte kartki: Jaklik, Elorhan, Świątek, Andrzejewski, Drąg – Kołaczek, Theus.
Widzów: 500

 

Hutnik: Frasik – Stasik, Hoyo-Kowalski, Jurkowski, Jaklik – Elorhan (65 El Bouh), Drąg, Andrzejewski (89 Becht), Świątek (79 Lelek), Wyjadłowski (79 Kitliński) – Chmiel (89 Łapczyński)
Pogoń: Haluch – Theus (59 Sarmiento), Gładysz, Łoś, Sławek – Apolinarski (59 Zimmer, 82 Choroś), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński, Sacharuk (70 Kalinowski) – Bortniczuk
Polecane Video

Komentarze

ghgfddfg 29.03.22, 19:14:44

jeden ma więcej występów "żaden inny piłkarz w dziejach Hutnika nie przekroczył liczby 400 spotkań."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane