Jakie będą opłaty za śmieci? Nowohuckie spółdzielnie mieszkaniowe sprzeciwiają się podwyżkom

Nowohuckie spółdzielnie mieszkaniowe zachęcają swoich członków do udziału w konsultacjach dotyczących nowych stawek opłat za śmieci. Dla większości lokatorów bloków w Nowej Hucie propozycja 49 złotych miesięcznie od każdego gospodarstwa, niezależnie od tego, ile liczy osób, będzie oznaczać podwyżkę.

Już na początku lutego na spotkaniu z radnymi i przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania spółdzielnie mieszkaniowe oprotestowały propozycję zmian opłat za śmieci. Jak już informowaliśmy, urzędnicy chcą, by każde gospodarstwo domowe z budynków wielorodzinnych płaciło 49 złotych miesięcznie (przy segregacji), dla domów jednorodzinnych stawka wynosiłaby 59 zł. Obecnie opłaty uzależnione są od liczby osób w danej rodzinie. Zmiana oznaczałoby podwyżkę dla osób samotnych, gospodarstw dwu- i trzy-osobowych, na podobnym poziomie stawki byłyby dla 4-osobowych rodzin, większe płaciłyby mniej niż obecnie.„Proponowana stawka za gospodarkę odpadami ma wynieść 49 zł za lokal, bez względu na ilość zamieszkujących osób oraz wielkość lokalu. Dla naszych mieszkańców oznacza to podwyżkę średnio o ok.100 %” – czytamy w komunikacie władz SM Bieńczyce. Jest w nich także zachęta dla członków spółdzielni, by wysyłali swoje uwagi dotyczące zmiany zasad naliczania opłat za śmieci i wzięli udział w konsultacjach.

 

Podobne zachęty trafiły do członków innych nowohuckich spółdzielni mieszkaniowych, m.in. SM Hutnik, SM Victoria i SM Mistrzejowice.

 

Konsultacje w sprawie nowych zasad naliczania opłat za śmieci trwają do piątku 21 lutego. Każdy może wysłać swoje uwagi i propozycje wypełniając specjalny formularz (można go pobrać ze strony internetowej bip.krakow.pl.

 

We wtorek 18 lutego w godz.14-17 można wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2 (pok. 505)

 

W środę 19 lutego w godz. 16- 19.30 planowane jest otwarte spotkanie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. Miejsce – Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Loretańskiej 16.

 

W czwartek 20 lutego w godz. 7-12 dyżur konsultacyjny będzie pełniony w MPO przy ul. Nowohuckiej 1.Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane