Dwaj pijani 18-latkowie strzelali do tramwajów

Sprawcy ostrzelali z broni pneumatycznej dwa jadące do Nowej Huty tramwaje - linii ''73'' i ''52''. Mamy informacje o jednej osobie zranionej rozbitym szkłem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 21.  Napastnicy otworzyli ogień w stronę tramwajów i szybko uciekli. Jedna z kul trafiła w szybę, raniąc poszkodowaną odłamkiem szkła. Poszkodowany został pasażer „siedemdziesiątki trójki”, który doznał niegroźnego urazu oka.

 

Na miejsce zdarzania niezwłocznie skierowano policjantów kryminalnych oraz wszystkie dostępne patrole prewencyjne. Do działań zaangażowano także pluton alarmowy. Czynności były prowadzone przez funkcjonariuszy dwutorowo. Śledczy przeprowadzili oględziny uszkodzonych tramwajów, a policjanci operacyjni wspólnie z wywiadowcami i patrolami prewencyjnymi prowadzili pościg za sprawcami. W wyniku intensywnych czynności poszukiwawczych już po upływie godziny, na ul. Zaleskiego ujęli dwóch nietrzeźwych 18-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Krakowa, który nie miał wcześniej zatargów z prawem. Natomiast jego kompan, będący bez stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy narkotykowe. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy sprawcach broń pneumatyczną (wiatrówka na naboje CO2), z której wcześniej strzelali.

 

Aktualnie w Komisariacie Policji II w Krakowie trwają przesłuchania świadków, a także przeglądane są zabezpieczone w sprawie monitoringi. Śledczy zbierają w ten sposób materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa.

 

Przypomnijmy, że za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności (art. 160 KK) a za uszkodzenie mienia (art. 288 kk) – 5 lat.

 

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *