Od weekendu wzmocnienia linii autobusowych kursujących w rejonach cmentarzy

W związku z objęciem miasta tzw. strefą czerwoną, a tym samym ograniczeniem liczby pasażerów, którzy mogą jednocześnie podróżować tramwajami i autobusami, została podjęta decyzja o wzmocnieniach komunikacji miejskiej. Częstsze przejazdy już od tego weekendu.

Z myślą o osobach, które planują odwiedzić cmentarze przed 1 listopada, już w sobotę i niedzielę, 17-18 października, zostaną uruchomione specjalne linie do dwóch krakowskich cmentarzy. Do cmentarza Rakowickiego tramwaje będą kursować na liniach nr 80 i 82. Z kolei do cmentarza Batowice autobusy będą kursować na linii specjalnej nr 810, a dodatkowo zostanie zwiększona częstotliwość kursów na linii nr 105/405 i 184.
  • nr 128 – częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. W godz. ok. 9.00-19.00 wszystkie kursy zostaną wydłużone do pętli Cmentarz Batowice”. Do obsługi linii będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności
  • nr 142, 193 – do obsługi linii będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności
  • nr 810 – dodatkowa linia autobusowa kursująca po trasie: Cmentarz Batowice” – Powstańców, ul. Piasta Kołodzieja, ul. Mikołajczyka, ul. Obrońców Krzyża, ul. Żeromskiego, al. Róż, al. Przyjaźni, al. Solidarności, ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Blokowa – „Cmentarz Grębałów” (powrót: ul. Darwina, ul. Kocmyrzowska, ul. Łowińskiego, ul. Ujastek). Linia będzie kursować w godzinach ok. 9.00-17.00 z częstotliwością co 40 minut.

 

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów zostanie przygotowanych 30 dodatkowych autobusów i siedem dodatkowych tramwajów, które w zależności od potrzeb już od przyszłego tygodnia będą wysłane jako wzmocnienie na wybrane trasy – tam, gdzie pasażerów jest najwięcej. Ponieważ już teraz obserwujemy dużą liczbę pasażerów podróżujących autobusami linii nr 125 i 163, została podjęta decyzja o skierowaniu tam od przyszłego tygodnia pojemniejszych pojazdów przegubowych, zamiast 12-merowych.

 

inf. MPKPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane