Jesienne kontrole rowerowe – sprawdź bezpłatnie swój rower

Miasto powraca z kolejną edycją miejskich kontroli rowerowych. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, Urząd Miasta Krakowa zachęca mieszkańców do sprawdzenia stanu technicznego swoich rowerów i zapewnia fachową opiekę nad ich jednośladami.

Kontrole rowerowe to inicjatywa skierowana do miłośników dwóch kółek, którzy dbają o własne bezpieczeństwo i stan techniczny swojego jednośladu. Organizowane od kilku lat, te wydarzenia nie tylko promują ekologiczny środek transportu, jakim jest rower, ale także edukują właścicieli na temat koniecznych napraw i konserwacji.

 
Każdy mieszkaniec może skorzystać z bezpłatnej kontroli rowerowej i dowiedzieć się, czy ich jednoślad wymaga jakichkolwiek napraw czy regulacji. To doskonała okazja, by skonsultować się z profesjonalistami, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat konserwacji roweru. Warto podkreślić, że kontrola nie obejmuje bezpośredniej naprawy, ale specjaliści chętnie udzielą porad i wskazówek.

 

Podczas kontroli, fachowcy sprawdzą m.in. stan hamulców, siodełka, klocków hamulcowych, łańcucha, ogumienia oraz innych istotnych elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo, można liczyć na smarowanie łańcucha i pompowanie opon.  Należy jednak pamiętać, że serwisanci nie będą świadczyć usług poza wyznaczonymi godzinami, więc warto przyjść w odpowiednim czasie i liczyć się z ewentualną kolejką.

 

Harmonogram nowohuckich kontroli rowerowych:

 

  • niedziela, 17 września – Wielka Lekcja Ekologii – TAURON Arena Kraków w godz. 11.00–16.00
  • wtorek, 26 września – aleja Róż (od strony alei Przyjaźni) w godz. 10.00–18.00
  • środa, 27 września – aleja Róż (od strony alei Przyjaźni) w godz. 10.00–18.00
  • sobota, 7 października – aleja Róż (od strony alei Przyjaźni) w godz. 9.00-17.00.

 
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *