W najbliższą niedzielę odpust w Mogile. Przewidziane zmiany w ruchu drogowym

Mogila szykuje się do uroczystego odpustu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 17 września, w opactwie cystersów. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga setki wiernych i turystów co roku. W związku z tym, szykują się zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz wzmocnienia w komunikacji miejskiej, aby ułatwić dostęp do opactwa.

Jednym z najważniejszych aspektów organizacji odpustu jest zapewnienie płynności ruchu na ul. Klasztornej. Na czas uroczystości ta ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Odmętowej. Jednak istnieje pewne wyjątki. Autobusy komunikacji miejskiej zostaną dopuszczone do tej trasy, aby ułatwić przewóz uczestników odpustu.

 
 

Objazd zamkniętego odcinka będzie prowadzić od strony al. Jana Pawła II do mostu Wandy. Kierowcy będą mogli korzystać z ulic: Ptaszyckiego, Igołomskiej, Giedroycia i Podbipięt, aby ominąć zamkniętą ulicę Klasztorną. Zostanie dodatkowo uruchomiona linia nr 16 i będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy. W godzinach od około 7:00 do 20:00 tramwaje będą jeździć co 20 minut, a przed godziną 9:00 co 30 minut. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć korków i zatłoczenia w okolicach opactwa.

 

Linie autobusowe nr 123, 163, 174 i 193 również zostaną wzmocnione. Na czas odpustu do obsługi tych linii zostanie skierowany tabor autobusowy o zwiększonej pojemności. To oznacza, że podróżni będą mieli więcej miejsca, aby swobodnie podróżować do i z Mogiły.

 
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *