Piasek, leżaki i foodtrucki, czyli nowości nad zalewem nowohuckim [ZDJĘCIA, FILM]

Tegoroczny sezon nad zalewem zaczął się z prawdziwym przytupem. Można już korzystać z plaży i drewnianego pomostu, lada dzień zostanie otwarta tężnia, a tuż obok niej już pojawiły się foodtrucki, które serwują lody, słodkości i przekąski.

 

Food Truck Park zajął miejsce w rejonie  basenu Wandzianka. Tam gdzie wcześniej był opuszczony i zaniedbany teren teraz kwitnie życie. Na środku jest piasek i leżaki ze stolikami, a do tego drewniane podesty. Nad plażowiczami zawieszone są lampki, które dodają uroku temu miejscu wieczorem. Na razie foodtrucki otwarte są od godz. 12 do 21. Sprzedawcy zapewniają jednak, że latem wydłużą godziny działalności.Tymczasem wokół tężni trwają ostatnie prace wykończeniowe. Zarząd Zieleni Miejskiej niedługo ogłosi termin otwarcia tego obiektu. Tężnia pod koniec kwietnia została zalana solanką. Będzie jeszcze robione ogrodzenie i montowany monitoring. Atrakcja będzie miała całodobową ochronę i docelowo będzie czynna pomiędzy 7.00, a 20.00.

 
Polecane Video

Komentarze

MRS FRANKA CREDIT 24.02.21, 14:21:56

Pozdrav svima vama želim koristiti ovaj medij da vam kažem o ovom opipljivom svjedocenju. Zajam sam dobio 1. sijecnja 2021. preko gospode Vldimire Franke, dala mi je zajam od 65,000 eura i bio sam sretan. Ako vam je potreban zajam za vaše najbolje kamate, možete ga dobiti po kamatnoj stopi od 3%. Obratite se njezinoj tvrtki putem e-pošte: vladimirafinancijskiinvestitor@yahoo.com

mieszkaniec os. Szkolnego 1.05.22, 21:10:56

Zalew Nowohucki to bardzo atrakcyjne miejsce na mapie Krakowa. Jednakże z żalem stwierdzam, że jak większość krakowskich atrakcji jest ubogi w miejsca do parkowania. W pogodne dni ( i nie tylko) rzadko można znaleźć miejsce do zaparkowania. Cierpią na tym mieszkańcy sąsiadujących osiedli, których parkingi są wypełnione samochodami odwiedzających Zalew Nowohucki. I tu rodzi się myśl aby przy planowanym w niedalekiej przyszłości remoncie linii tramwajowej od Placu Ronalda Reagana do Kombinatu utworzyć nowy przystanek tramwajowy na wysokości Zalewu Nowohuckiego. Mogłoby to w przyszłości ograniczyć w jakiś stopniu ilość parkujących w tej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane