Otwarcie pierwszego etapu Parku Woźniców w Czyżynach

Zakończyły się prace nad pierwszym etapem Parku Woźniców przy ul. Sołtysowskiej 11a w Krakowie.

Pod koniec ubiegłego roku, mieszkańcy Krakowa zyskali nową przestrzeń do  wypoczynku. Pierwszy etap Parku Woźniców, zlokalizowany przy ul. Sołtysowskiej 11a, został oficjalnie otwarty, oferując mieszkańcom różnorodne atrakcje.

 

Projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego obejmuje plac zabaw oraz siłownię na świeżym powietrzu. W parku znajdują się zjeżdżalnie, elementy do wspinaczki, równoważnie, a także urządzenia siłowni pod chmurką, które umożliwiają mieszkańcom dbanie o swoją kondycję fizyczną i zdrowie w przyjemnym otoczeniu.

 

W bieżącym roku, w pobliżu siłowni, planowane jest otwarcie kolejnego projektu budżetu obywatelskiego – pumptracku, czyli rowerowego placu zabaw, który będzie kolejną atrakcją ścieżki zdrowia, a także pól do gry w boule. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada już niezbędną dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę tych obiektów.
Park Woźniców ma znaczenie nie tylko rekreacyjne, ale również ekologiczne. Spójna koncepcja zagospodarowania tego terenu została opracowana w 2022 roku. Park stanowi ważny element zielonej infrastruktury Krakowa, łącząc Łąki Nowohuckie z parkiem Lotników Polskich. Mieszkańcy zyskują dostęp do niemal 19,3 ha zieleni.

 

Założenia koncepcji parku obejmują stworzenie przestrzeni o charakterze linearnym naturalistyczno-ruderalnym z elementami edukacyjnymi, rozrywkowymi, sportowymi i wypoczynkowymi. Park Woźniców został uwzględniony w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta, co jest istotne dla jego dalszego rozwoju i utworzenia spójnej, zielonej przestrzeni, stanowiącej ważne zaplecze rekreacyjne dla tej części Krakowa.

 

Zdj. ZZM
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane