Ponad 150 tys. zł wyrzucone przez balkon w Bieńczycach

W ostatnich dniach marca br. ponad 120 tys. złotych i 8 tys. dolarów wyrzuciła w foliowej reklamówce przez balkon 82-letnia mieszkanka Bieńczyc. Pani myślała, że w ten sposób chroni swój majątek przed włamywaczami, padła jednak ofiarą oszustów działających na tzw. legendę i straciła swoje oszczędności.

30 marca br. na telefon stacjonarny 82-letniej mieszkanki Bieńczyc zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę z informacją, że pieniądze starszej pani są zagrożone, ze względu na uzbrojone grupy włamywaczy, który chodzą po bloku i okradają lokatorów. Następnie poinstruowała seniorkę, że jeśli chce uchronić swoje oszczędności musi je wszystkie zebrać i zapakować.

 

Przestraszona 82-latka, dała się zmanipulować rozmówczyni i postąpiła zgodnie z jej wskazówkami. Starsza pani zapakowała do foliowej reklamówki 120 tys. złotych, ponad 8 tys. dolarów amerykańskich i wyrzuciła przez balkon. Pakunki zabrała osoba czekająca przed blokiem i szybko się z nimi oddaliła. Kiedy pieniądze zostały odebrane rzekoma policjantka, która cały czas pozostawała „na linii” z 82-latką przerwała połączenie telefoniczne. Wówczas seniorka zdała sobie sprawę, że została oszukana i poinformowała o tym policjantów z Komisariatu Policji VII w Krakowie.

 
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *