Cmentarz w Grębałowie zostanie powiększony

W 2021 r. na remonty i konserwacje zaplanowano rekordową kwotę niemal 2 mln zł, natomiast pula środków na zadania inwestycyjne wyniosła blisko 6 mln zł. Z tych środków skorzysta także cmentarz na Wzgórzach Krzesławickich. Zostaną wyremontowane alejki i dom pogrzebowy. Cmentarz także zostanie poszerzony o ponad 3 ha.

W 2021 r. nakłady finansowe na remonty i konserwacje infrastruktury cmentarnej w mieście wyniosły prawie 2 mln zł i są o wiele wyższe niż w latach poprzednich, gdy oscylowały w granicach 150 tys. zł rocznie. Ze środków tych sfinansowano szereg zadań, z których część została już zakończona, a część jeszcze trwa.W Grębałowie wyremontowano alejki pomiędzy kwaterami II i IV, XX i XIX oraz V i IV. Aktualnie w remoncie jest dom pogrzebowy oraz pomieszczenia administracyjne w kaplicy.
Pod koniec ubiegłego roku przyjęty został Program Inwestycji Cmentarnych Miasta Krakowa na lata 2020–2030. Jego celem jest zapewnienie niezbędnej liczby miejsc grzebalnych oraz nisz urnowych poprzez budowę nowego cmentarza komunalnego oraz rozbudowę już istniejących, w tym wykup odpowiedniej ilości terenów pod inwestycje z zakresu cmentarnictwa.

 

Cmentarz Grębałów ostanie poszerzony o 3,5 ha. Wyłoniono już wykonawcę, który przygotuje koncepcję budowy, jak i kompleksowej modernizacji istniejącego cmentarza oraz odwodnienia terenu istniejącego cmentarza i terenu przeznaczonego pod poszerzenie. W 2021 r. planuje się pozyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień (z GDDKiA, ZDMK, KEGW, zakładem energetycznym itd.), a w 2022 r. – zlecenie projektu budowlanego.

 

 

Z innych tegorocznych inwestycji realizowanych przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych możemy się spodziewać zakończenia modernizacji Cmentarza Wojennego Wzgórza Krzesławickie.
Polecane Video

Komentarze

Grzechu 30.10.21, 22:40:20

A który teren zostanie przyłączony do cmentarza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane