75 nowych pomostów wędkarskich w Przylasku Rusieckim [ZDJĘCIA]

Wędkarze mają powody do radości. Mogą już korzystać z 75 pomostów w Przylasku Rusieckim. Inwestycja współfinansowana przez fundusze z Unii Europejskiej kosztował ponad 650 tys. zł.

Pomosty są na pływakach, zakotwiczone dla stabilności, tak żeby automatycznie dostosowywały się do stanu wody. Zarządca pomostów, którym jest Polski Związek Wędkarski Okręg Kraków prosi aby podczas korzystania z pomostów bezwzględnie przestrzegać regulaminu a wszystkie akty wandalizmu bezzwłocznie zgłaszać do Biura Okręgu PZW Kraków lub na policję. Pomost nr 11 jest przeznaczony z pierwszeństwem dla osób niepełnosprawnych.Przylasek Rusiecki to miejsce, w którym planowane są ogromne inwestycje związane z projektem Nowa Huta Przyszłości. Jednym z nich jest poszukiwania gorących źródeł. Przypomnijmy, pod koniec maja Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. i krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w związku z występującymi na terenie projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” źródłami geotermalnymi. W jego ramach obie strony chcą sprawdzić możliwość realizacji odwiertów i późniejszej eksploatacji odnawialnych źródeł energii z wykorzystaniem m.in. pomp ciepła. List umożliwi też w przyszłości dostarczanie ciepła i chłodu sieciowego podmiotom inwestującym w Nowej Hucie.

 

Na ślad gorących źródeł natrafiono po północnej stronie zbiorników wodnych w Przylasku Rusieckim, w okolicy ulicy Tatarakowej.

Fot: PZW<Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane