Trzy dni mistrzostw małopolskiego boksu i 90 pięściarzy w Nowej Hucie

W hali Hutnika zakończyły się mistrzostwa Małopolski w boksie. Trzydniowa impreza zgromadziła około 90 pięściarzy. W ostatnim dniu rozegrano walki finałowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich pięściarze Hutnika.

Najpierw Szymon Gibek w wadze do 52 kg zwyciężył Dawida Orzecha z Brzeska. Następnie kolejny młodzieżowiec Hutnika Wiktor Łapczyński przegrał w wadze do 59 kg z Alanem Saternusem z Libiąża. Wreszcie Oskar Pawlina w wadze do 72 kg uznał wyższość Igora Pyclika z Wisły.Wśród seniorów m.in. Mateusz Piech z Hutnika przegrał z Jarosławem Iwanowem z Wisły (60 kg), a wspierany dopingiem kibiców Hutnika Piotr Pisarczyk po emocjonującej walce pokonał decyzją sędziów 2-1 Mateusza Kowalczyka. Tytuł mistrzowski zdobył także Klemens Szczepaniak, którego finałowy rywal i klubowy kolega Daniel Derewecki nie wyszedł do walki z powodu kontuzji.

 

Szczepaniak zmierzył się na zakończenie turnieju w pokazowej walce z utytułowanym Sebastianem Rembeckim i zwyciężył w niej!

 

Wśród pozostałych walk warto zwrócić uwagę na porywającą walkę Tomasza Wyki (Nowohucki Klub Bokserski) z Kacprem Leżańskim z Wisły. Wyka wygrał pierwsze starcie, ale w drugim był liczony po nokdaunie. W trzeciej rundzie nowohucianin zaprezentował znakomity boks i zasłużenie zwyciężył w finale wagi do 69 kg.

 

Na zdjęciu hutnicza reprezentacja: Piotr Pisarczyk, trener Tomasz Solarz, Oskar Pawlina, trener Krzysztof Prażuch, Szymon Gibek i Klemens Szczepaniak.

 

Źródło: nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane