Teatr Młodego Widza w NCK

Dla swoich najmłodszych widzów Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało kilka propozycji podróży w świat teatru. W barwnych bohaterów „Czerwonego kapturka” wcielą się najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił – muppety. Zobaczymy też wesołą i bogatą w mądre przesłania opowieść o niesamowitych przygodach skarpetek.

Bardzo istotną częścią naszej działalności są także spektakle dla najnajów, na które zapraszamy dzieci już od 6 miesiąca życia! Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów – wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

 

W najbliższych tygodniach na Scenie NCK zostanie zaprezentowanych kilka opowieści dla najnajów – Co w trawie piszczy – teatr cieni, Cieniowanki – eksperymentalną teatralną zabawę i Oceanarium – zabawę w wodzie.

 
SPEKTAKLE:

 

18 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
CZERWONY KAPTUREK – Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina
W przezabawnych dialogach napisanych przez Martę Guśniowską najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił – muppety, wcielają się w barwnych bohaterów „Czerwonego Kapturka”. Przedstawienie jest zrealizowane w konwencji „teatru w teatrze” – wartkie, pełne zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu. Do muzycznych interakcji aktorzy zaproszą najmłodszą widownię, która pośród śmiechu odkryje, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha.
bilety: 45 zł

 

 

22 kwietnia (sobota), g. 15.30, sala C-3
23 kwietnia (niedziela), g. 11.00 i 12.30
CO W TRAWIE PISZCZY” – Teatr Figurki z Krakowa
Kameralny spektakl w technice teatru cieni dla dzieci w wieku 1-4 lat oraz ich rodziców. Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. Po spektaklu zapraszamy do cieniowej zabawy
bilety: 35 zł

 

 

25 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
Wesoła i bogata w mądre przesłania opowieść.
Spektakl na motywach książki Justyny Bednarek opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyłyby przeżyć przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci… Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacje lalek i piosenki.
bilety: 45 zł

 

 

13 maja (sobota), g. 15.30, sala C-3
14 maja (niedziela), g. 11.00 i 12.30
CIENIOWANKI – Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni dla najnajów
W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, gramy na nosie i tamburynie. Nasz spektakl jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw! W założeniu jest przeznaczony dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.
bilety: 35 zł

 

 

10 czerwca (sobota), g. 11.00 i 12.30, sala C3
11 czerwca (niedziela), g. 11.00 i 12.30
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, jeszcze trochę – i już wypływamy żaglówką na środek oceanu. A stąd już pół kroku do prawdziwej przygody i do zabaw z ośmiornicami, tańców z meduzami oraz pływania z najprawdziwszą ławicą ryb.
czas trwania: 30 minut
spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat
bilety: 35 zł
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *