Rozpoczynają się remonty dróg. Możliwe utrudnienia w ruchu

W przyszłym tygodniu prace rozpoczną się na ul. Grębołowskiej oraz Stary Gościniec (przesunięcie z uwagi na warunki pogodowe), kontynuowane będą prace na ul. Stella-Sawickiego oraz Gustawa Daniłowskiego.

W poniedziałek, 19 października br. wystartuje remont ul. Grębałowskiej. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni, na odcinku od skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską. Prace związane z wymianą nawierzchni będą realizowane odcinkowo – odcinkowe zamknięcia (realizacja poza godzinami szczytu). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych remont zakończy się 24 października br. Koszt prac to ok. 160 tys. zł. Na ul. Stary Gościniec poprawiona zostanie droga tłuczniowa, od skrzyżowania z ul. G. Morcinka (ok. 0,5 km). Koszt prac to ok. 30 tys. zł.

 

Trwają prace na ul. Stella-Sawickiego. Remontem objęta jest jezdnia (dwa pasy) prowadząca w kierunku węzła im. gen. L. Rayskiego – odcinek ok. 400 metrów od prawoskrętu do samego węzła (łącznie z odcinkiem pod węzłem). Ułożenie warstwy ścieralnej z uwagi na warunki pogodowe zostało przełożone na początek przyszłego tygodnia (realizacja w nocy z 19 na 20 oraz 20 na 21 października br.). W trakcie remontu przejezdność jest cały czas utrzymana. Koszt prac to ok. 600 tys. zł.

 

Dodatkowo w tym tygodniu rozpoczął się remont ul. Daniłowskiego (odcinek od al. Jana Pawła II do W. Orkana) w ramach programu nakładowego. W pierwszej kolejności drogowcy realizują prace brukarskie (chodnik, krawężniki), później wymieniona zostanie nawierzchnia. W związku z pracami mogą pojawiać się lokalne zawężenia jezdni. Prace potrwają do końca listopada br. Koszt prac to ok. 820 tys. zł.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane