Nowa pętla autobusowa w Pleszowie już otwarta

Pierwsze autobusy mogą już korzystać z nowej pętli. Uruchomiony został również przystanek tramwajowy dla wsiadających. Ucieszą się również kierowcy, którzy mogą już jechać po nowym asfalcie południowej jezdni od ulicy Giedroycia do pętli w Pleszowie.

Rozbudowa ulicy Igołomskiej trwa od dwóch lat. Dotychczas udało się między innymi zakończyć przebudowę torowiska tramwajowego na odcinku od Kopca Wandy do Pleszowa wraz z pętlą. Autobusy dotąd korzystały jednak ze starego placu postojowego. W czwartek udało się udostępnić teren nowego dworca.

 

Dzięki temu, pasażerowie w końcu będą mogli wsiąść do swoich pojazdów z normalnych peronów. Na nowej pętli zlokalizowany został jeden długi peron dla wysiadających oraz cztery perony dla wsiadających. Trzy pierwsze przeznaczone są dla linii rozpoczynających trasy w Pleszowie. Najbardziej wewnętrzny peron służy jako przystanek przelotowy dla linii 211 w kierunku Kombinatu.Uruchomiony został również przystanek tramwajowy dla wsiadających w docelowej lokalizacji. Wcześniej bowiem przystanki dla wysiadających służyły również pasażerom odjeżdżającym z Pleszowa.

 

Takie rozwiązanie zastosowane zostało z uwagi na pozostawienie pętli autobusowej w starej lokalizacji, dzięki czemu pasażerowie mieli krótszą drogę do przejścia pomiędzy tramwajami i autobusami. Teraz jednak dworzec autobusowy położony jest w środku pętli tramwajowej, dzięki czemu przesiadki odbywają się niemal drzwi w drzwi.

 

Poza uruchomieniem pętli autobusowej, od dziś funkcjonuje nowa organizacja ruchu na fragmencie ulicy Igołomskiej w Pleszowie. Ruch pojazdów został skierowany na nową, południową jezdnię. Dzięki temu teraz prace będą mogły rozpocząć się przy północnej jezdni, która prowadzić będzie w śladzie starej drogi.

 

Źródło: psmkms.krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *