Nowa Huta Przyszłości chce wybudować skansen w Przylasku Rusieckim

Skansen ma powstać przy ul. Generała Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego ma na pięciohektarowej działce. Na razie jednak Nowa Huta Przyszłości szuka sposobu finansowania tej inwestycji.

Na początku planowana jest budowa jednego lub dwóch nowych obiektów, które miałyby pełnić funkcję edukacyjną. Później na działce miałyby pojawiać się zabytkowe obiekty przenoszone do Przylasku z terenu całego Krakowa.

 

Na terenie Przylasku Rusieckiego planowane jest powstanie Centrum Rekreacyjnego, w ramach którego ma powstać m.in. plaża, pola biwakowe, restauracja, boiska. Niestety do tej pory nie znalazła się żadna firma, która chciałaby zainwestować to przedsięwzięcie.Nowa Huta Przyszłości organizuje już piąty przetarg na wykonawcę Centrum Rekreacyjnego. Powodem są zbyt wysokie propozycje stawek ze strony inwestorów. NH Przyszłości przeznaczyła na to niecałe 10 mln zł. Podczas pierwszego przetargu najniższa propozycja opiewała jednak na 24 mln zł. Podczas ostatniego przetargu inwestor zaproponował ok 18 mln zł, to jednak wciąż ponad dwa razy więcej niż przewidziany budżet.

 

Pomysł powstania skansenu na terenie Nowej Huty pojawia się już od wielu lat. Od lat dopomina się o to Leszek Grabowski, miłośnik historii miasta dokumentujący stare chałupy na terenie dawnych podkrakowskich wsi takich jak: Bieńczyce, Krzesławice czy Mogiła.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane