Jak spędzić weekend w Nowej Hucie (19-20 października)

Najbliższy weekend to propozycje dzięki którym oderwiemy się od codziennych obowiązków ale i zrobimy coś pożytecznego dla Nowej Huty. Sprzątanie Dłubni, malowanie elewacji czy sadzenie drzew to tylko niektóre z propozycji aktywnego spędzenia czasu w dzielnicy.

Sobota

 

Na rodziców z dziećmi nad Zalewem czeka rodzinna zabawa połączoną z edukacją w zakresie segregacji odpadów. To marszobieg i sprzątanie śmieci… segregowanych do odpowiednich worków! Liczyć się będzie czas ale również odpowiednio wysegregowane śmieci, które będą oceniane i premiowane dodatkowymi punktami. Prelekcja o segregacji śmieci przed startem będzie Wam pomocna. Mamy 2,5 km marszobiegu w zespołach 2-osobowych (pełnoletni opiekun z dzieckiem) i 3 strefy sprzątania. Start godz 10:00. Zapisy ruszyły – wyślij emial do ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl – ilość miejsc jest ograniczona!

 

O godz 11:00 w Cafe NOWA najmłodsi wyruszą w podróż dookoła Świata, tym razem zawędrują na Madagaskar.  Korzystając z książek i map z dowiedzą się wielu interesujących rzeczy, a przy okazji świetnie się bawiąc.  Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 5-8 lat. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: info@nowanowa.pl

 

Pogromcy Bazgrołów zapraszają na ostatni w tym sezonie Piknik Sąsiedzki, który odbędzie się w sobotę na os. Jagiellońskim 10. Start imprezy godz. 11.00.
Podczas imprezy wspólnie z mieszkańcami namalujemy polską flagę na elewacji bloku mieszkalnego zniszczonego przez wandali. Na uczestników Pikniku czekają farby, stroje malarskie, wałki, muzyka, woda mineralna i darmowa kiełbaska z grilla.

 

Już niebawem ul. Fatimska będzie pachnieć lilakiem oraz jaśminowcem. Już po raz czwarty w ramach inicjatywy lokalnej zapraszamy serdecznie na wspólna akcję sadzenia drzew i krzewów. Pomysł jednej z mieszkanek i wniosek złożony w ramach inicjatywy lokalnej zaowocował akcją, dzięki której wspólnie możemy zazielenić kolejne miejsce.
Start o godz. 11:00 ul Fatimska

 

Co było, gdy Nowej Huty nie było? Czy kilkadziesiąt tysięcy lat temu można było tutaj spotkać mamuta? Czy żyli tutaj ludzie? Czy lepili ładne garnki? A czy nam też uda się garnek ulepić? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie podczas warsztatów „Archeologia w Nowej Hucie” organizowanych w Zgody 7 – Miejsce spotkań. Młodzi uczestnicy będą zgłębniać tajemnice nowohuckiej archeologii, a na koniec uczestnicy wcielą się w rolę pradziejowych garncarzy. Na warsztaty o godz 12:00 zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:e-mail: zgody7@infokrakow.plWszystkich miłośników historii lokalnej, mieszkańców Łucznowic i okolic, znawców i odkrywców dziejów Nowej Huty zapraszamy do udziału w finale projektu „Mycielscy – hrabiowie, przedsiębiorcy czy naukowcy? Tajemnica rozkwitu Łuczanowic”. odbędzie się na terenie Dworu Mycielskich, w którym działa Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz otaczającym go parku.

W ramach wydarzenia przewidziano otwarcie wystawy plenerowej dokumentującej dzieje Łuczanowic, grę terenową, rekonstrukcję historyczną oraz konkursy z zagadkami związanymi z rozkwitem dawnych hrabiowskich dóbr, rodem Mycielskich czy historią Galicji oraz Krakowa. Impreza finałowa jest współrealizowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wadowie, która brała udział w spotkaniach warsztatowych. Wstęp wolny.Niedziela

 

Korzystając ze słonecznej pogody warto wybrać się na spacer „z zielenią w tle”.  Mikrowyprawe poprowadzi Jarosław Klaś, nowohucianin, kulturoznawca, animator i menadżer kultury. To świetny pretekst by zobaczyć miejsca związane z życiem kulturalno-społecznym Nowej Huty oraz tereny bardziej lub mniej dzikiej zieleni.

Podczas spaceru uczestnicy zajrzą na podwórka, odnajdą słynne restauracje i niesławne spelunki, dowiedzą się, gdzie grano jazz, boksowano, przekraczano murarskie normy i dyskutowano o „Poemacie dla dorosłych” Ważyka.

Wędrówka zacznie się o godz 11:00 od prehistorycznego Kopca Wandy, aż po os. Teatralne, skąd już indywidualnie można kontynuować wyprawę „zielonym kręgosłupem” Nowej Huty. Zapisy: fundusz@ffp.org.pl lub tel. 510 132 999

 

Akcja Adopcjaki w Nowej Hucie to pierwsza impreza organizowana na rzecz bezdomnych zwierzaków, która odbędzie się od godz 11:00 nad Zalewem Nowohuckim. Celem Akcji  jest wypromowanie bezdomnych psów, które pilnie poszukują nowych, kochających domów. W planie imprezy przewidujemy dla Was i Waszych pupili wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci i czworonogów.

 

Klub Herkules na ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29 zaprasza na Święto Ziemniaka.  Jest to impreza, wywodzącą się z bogatej tradycji wspólnego zdobienia i przetwarzania darów ziemi – zwłaszcza chętnie uprawianych w Branicach ziemniaków i dyń. W ramach festynu odbędą się konkursy: hodowlany i kulinarny – pierwszy na największe warzywo z miejscowej uprawy, drugi na najciekawsze danie obiadowe (bez deseru). Start impresy godz 15:00

 

SWAP, czyli wymiana roślin, jest wydarzeniem,adresowanym do wszystkich miłośników roślin: małych i dużych, pasjonatów miejskiej dżungli, entuzjastów zielonolistnej materii, doświadczonych i stawiających pierwsze kroki. O 16.00 w Zgody 7 – miejscu spotkań, uczestnicy dowiedzą się jak przygotować rośliny na sezon jesienno-zimowy a także wymienić swoimi zielonymi podopiecznymi.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane