Mieszkańcy przekazali własnoręcznie uszyte maseczki do szpitala „Żeromskiego”

Pierwsza partia maseczek trafiła do szpitala w niedzielę wieczorem. Akcję pomocy dla tej placówki zorganizowano w ramach facebookowej grupy Maseczki dla krakowskich medyków.

O tym, że w szpitalu brakuje m.in. maseczek alarmowała wcześniej Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. „Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy. Możemy narzekać, toczyć pianę, szukać winnych, ale w ten sposób nie opanujemy epidemii. Walczymy, ale bez Was nie damy rady. I stąd prośba…” – pisze lekarka.

 

Osoby chętne do pomocy (w tym grupa z Nowej Huty) zebrały się na facebookowej grupie i postanowiły same uczyć potrzebne ośrodki ochronne. – Początkowo było nas kilka osób, potem szybko przyłączyli się następni – mówi jedna z uczestniczek akcji.Jedni znaleźli materiał i miejsce do szycia, inni szyli, ktoś zorganizował transport. W ten sposób powstała grupa, która realnie pomogła pracownikom szpitala dostarczając tam środki ochrony.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *