Potrącenie na przejeździe dla rowerów na alei Andersa.

Kilka dni po tym jak na alei Andersa wprowadzono zmiany komunikacyjne mające zwiększyć bezpieczeństwo doszło tam do wypadku. Samochód potrącił rowerzystka. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych na wysokości DH Wanda. Z ustaleń policji wynika, że na przejeździe dla rowerów w rowerzystkę uderzył samochód osobowy. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku. Policja bada okoliczności zdarzenia. Po wypadku były utrudnienia w ruchu. Korek tworzył się aż do Kocmyrzowskiego.Przypomnijmy, kilka dni temu wprowadzono szereg zmian komunikacyjnych m.in. zwężenia, buspas, słupki – które miały zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Mieszkańców oburzyły te zmiany, ponieważ wprowadziły paraliż na nowohuckich drogach. Co więcej, zmian nie konsultowano z mieszkańcami.

 

Radni PiS przygotowali projekt rezolucji, w której będą domagali się przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu na ul. Andersa i Mikołajczyka. Wcześniej prezydent Krakowa powiedział, ze miany są pilotażowe i jeśli nie przyniosą oczekiwanych rezultatów komunikacja drogowa na al. Andersa wróci do stanu przed zmianami.

 

Zdjęcie: KMRT
Polecane Video

Komentarze

Rocky 2.06.20, 18:48:37

Do wypadku doszło w miejscu gdzie nie wprowadzono zmian!

Kto to 2.06.20, 21:03:19

Bo kto w ogóle wymyślił, że na przejeździe dla rowerów, rowerzysta ma pierwszeństwo? to czysta głupota, pędzi taki na złamanie karku, nawet się nie rozejrzy i leci przez ulicę... na niektórych przejazdach bardzo ciężko takich dostrzec.

Czytelnik 2.06.20, 22:15:50

a kto za te zmiany zapłaci? Majchrowski z własnej kieszeni?

O 2.06.20, 23:30:12

Do wypadku doszło w miejscu, gdzie zmian nie wprowadzono. Czy redakcja mogłaby o tym wspomnieć?

Rowerzysta "pędzi na złamanie karku". No chyba, że jedzie przed nami, to wtedy "wlecze się jak ślimak"...

Hanna 3.06.20, 8:17:31

Bardzo prosze o wiadomość potrąconą rowerzystkę lub jej rodzinę. Chciałam przekazać informacje dotyczące wypadku.
h.nowak@onet.pl

SRAkorek 3.06.20, 14:28:00

Niech sobie testy robi w Krakowie, a nie w Hucie kurna chata była jego mać!
Zakorkował Kraków teraz czas na Hutę?

js 3.06.20, 19:57:14

Ten przejazd od dawna był testem na inteligencję kierowców - dla niektórych nie do ogarnięcia....

Zwłaszcza trudnym dla niektórych zadaniem było zapamiętanie, że pieszych i rowerzystów trzeba przepuszczać także wtedy, gdy kilkadziesiąt metrów wcześniej przejechałeś światła na zielonym - czyżby zakładali, że to całe rondo to jedno wielkie skrzyżowanie? A może cała ulica - aż do skrzyżowania z Wiślicką? Albo po prostu - jak raz zobaczyłeś zielone, to do końca dnia już masz pierwszeństwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane