Koronawirus. Na autobusach i tramwajach pojawią się naklejki z liczbą miejsc

W związku z ogłoszonymi przez rząd ograniczeniami w przemieszczaniu się, w tym także w pojazdach komunikacji miejskiej, MPK SA przygotuje dokładną informację o liczbie pasażerów, którzy jednorazowo będą mogli podróżować w poszczególnych typach tramwajów i autobusów.

Taka informacja będzie umieszczona na drzwiach każdego tramwaju i autobusu już od 25 marca.

 

Naklejki będą zawierały liczbę dostępnych miejsc siedzących podzieloną przez połowę, zgodnie z wytycznymi podanymi na konferencji prasowej przez Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w poniedziałek, 24 marca.

 

Nie będzie to jedyne działanie związane z wprowadzonymi ograniczeniami przemieszczania się. Jednocześnie bowiem już od 25 marca zostanie przygotowany dodatkowy rezerwowy tabor tramwajowy i autobusowy. Od czwartku, 27 marca będzie to nawet 20 tramwajów i 50 autobusów dostępnych każdego dnia do wykorzystania na tych liniach, gdzie pasażerów pojawi się więcej, niż dostępna liczba miejsc w pojeździe. O większej liczbie pasażerów czekających na przystankach będą informować dyspozytorów MPK kierowcy i motorniczowie.Pojazdy będą rozmieszczone w różnych punktach miasta, tak aby jak najszybciej mogły zacząć wykonywać dodatkowe kursy tam, gdzie będzie to potrzebne. W koordynacji wysyłania dodatkowych pojazdów na trasy będą też pomagać inspektorzy ruchu MPK, którzy w wyznaczonych miejscach będą kontrolować liczbę oczekujących na transport pasażerów. Pozwoli to na szybką reakcję i natychmiastowe wysyłanie rezerwowych tramwajów i autobusów jeszcze przed planowanym w rozkładzie odjazdem.

 

Fot. materiały MPK
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *