Nowy Park od Łąk Nowhuckich do ul. Nowohuckiej przez ul. Centralną?

Do Rady Miasta trafił projekt uchwały kierunkowej do prezydenta w sprawie utworzenia parku miejskiego pod roboczą nazwą „Park Centralny” na obszarze od Łąk Nowohuckich do ul. Nowohuckiej. Autorem projektu jest radny miejski Łukasz Sęk.

Obszar od ulicy Centralnej do ulicy Tomickiego i dalej w kierunku Łąk Nowohuckich bogaty jest jeszcze w zieleń i roślinność. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa i w planie miejscowym wyznaczony jest na tym obszarze teren z przeznaczeniem pod zieleń urządzoną.

 

– Mogłoby to być doskonałe połączenie parkowe, które po przedłużeniu w stronę Ronda Dywizjonu 308 pozwoliłoby de facto połączyć zielonym szlakiem Plac Centralny z Parkiem Lotników Polskich – mówi radny Łukasz Sęk.Rady dodaje, że w okolicy ulic Centralnej i Sołtysowskiej powstaje w ostatnich latach coraz więcej nowych bloków. Podobnie od strony ulicy Tomickiego. Konieczne jest zabezpieczenie terenu zielonego dla mieszkańców przeznaczonego do wypoczynku, rekreacji i uprawiania sportu.

 

– Przygotowałem projekt uchwały kierunkowej dla Prezydenta w tej sprawie. Projekt trafi pod obrady Rady Miasta prawdopodobnie na sesji 18 grudnia. Mam nadzieję, że go przyjmiemy i będzie początkiem działań w ramach powstanie roboczo nazwanego przeze mnie „Parku Centralnego” na tym obszarze – mówi Łukasz Sęk.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane