Kara dla Hutnika. Dwa mecze przy pustych trybunach

Na klub gospodarzy został nałożony zakaz prowadzenia zawodów z udziałem publiczności na dwa mecze. Klub gości dostał zakaz, też w dwóch meczach, uczestniczenia grup zorganizowanych kibiców. Został też zobowiązany do naprawienia szkód, poczynionych w sektorze gości na stadionie Hutnika.

Hutnik Kraków i Wisłoka Dębica zostały ukarane w związku z zajściami, w których wzięli udział kibice tych drużyn podczas niedzielnego meczu na stadionie w Hutnika. Sprawą zajął się w środę Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki w IV grupie III ligi. Decyzję WD przekazał jego przewodniczący Andrzej Stachyra.

 

Odnosząc się natomiast do kary dla Hutnika Stachyra stwierdził: – Jego kibice też uczestniczyli w tym incydencie. Odpalili race, weszli na płytę boiska. Efekt: przy pustych trybunach odbędą się mecze Hutnik – Hetman Zamość (12 października) i Hutnik – Motor Lublin (26 października).Tak to wygląda na dziś.
– Odwołamy się od decyzji Wydziału Dyscypliny – zapowiada członek zarządu Hutnika, a zarazem trener zespołu Leszek Janiczak.
– Tak drastyczna kara jest dla nas dużym zaskoczeniem, czujemy się pokrzywdzeni. Zrobiliśmy jako klub wszystko, żeby zabezpieczyć mecz, żeby odbył się z planem i z udziałem publiczności – bo łatwo jest powiedzieć, że gości nie przyjmujemy i rozegrać taki mecz.

 

Dodaje: – Wszystko, co złe, rozpoczęli kibice Wisłoki – przeskoczenie przez trybuny na boisko już przed meczem, potem cały czas prowokacje. Rzeczywiście, w końcówce wyskoczyła z sektora grupka kibiców, ale działanie służb było szybkie i sprawne, świadczy o tym przerwanie meczu tylko na 40 sekund. Sytuacja się uspokoiła, a kolejna przerwa była spowodowana tym, że po interwencji wyczuwalny był gaz, chodziło o to, żeby się przewietrzyło. Hutnik będzie starał się o zawieszenie lub złagodzenie kary. – Kibiców gości i tak nie możemy przyjmować, póki sektor jest zdewastowany. A dlaczego mają być karane dzieci z Akademii czy ich rodzice? Zamknięcie całego stadionu to przesada – przekonuje Janiczak.

 

Info: nh2010.p
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane