Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości

Już w najbliższą sobotę, 5 października, na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków odbędą się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pn. „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości”. Dla małych zawodników przewidziano słodki poczęstunek i napoje, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

W związku z obchodami jubileuszu 70-lecia powstania Nowej Huty, Kraków Nowa Huta Przyszłości SA przeprowadzi zawody dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w ramach cyklu biegów NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH, organizowanego przez Fundację 4 Alternatywy (więcej informacji na stronie: ultratrailmalopolska.pl).

 

Będzie to deser biegowy dla najmłodszych, odbywający się tuż po głównych zawodach dla dorosłych. Start biegów dla dorosłych organizowanych przez Fundację 4 Alternatywy rozpocznie się o godz. 10.00, a zawody dla dzieci – „biegowy deser”- wystartują od godz. 12.00.Biegi dla dzieci będą rozgrywane w klasyfikacji ogólnej, niezależnie od płci, w następujących kategoriach wiekowych:

 

  • od 4 do 6 lat – dystans 200 m – godz. 12.00,
  • od 7 do 9 lat – dystans 400 m – godz. 12.20,
  • od 10 do 12 lat – dystans 800 m – godz. 12.40,
  • od 13 do 15 lat – dystans 1600 m – godz. 13.00,
  • od 16 do 17 lat – dystans 1600 m – godz. 13.20.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać może się każdy w wieku od 4 do 17 lat, kto przyjdzie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego do Biura zawodów, otwartego w dniu imprezy od godz. 11.00.

W ramach wydarzenia, oprócz drobnych upominków i wspomnianego już słodkiego poczęstunku, dla biegaczy przewidziano również szereg ciekawych atrakcji już od godz. 11.00:

 

  • warsztaty kreatywne, prowadzone przez ARTzonę Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida;
  • konkurencje sprawnościowe i zabawy z Jurkiem Kujawskim „Szpinakiem” – Kawalerem Orderu Uśmiechu;
  • warsztaty z Iwoną Gierłach, autorką opowieści o Kotku Włodku z Nowej Huty.

 

Fundacja 4 Alternatywy zachęca też do włączenia się w akcje dobroczynne: można przynieść sprzęt sportowy i ubrania, które już nie są używane. Zostaną one przekazane na rzecz pacjentów Ośrodków Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR.

 

Będzie też okazja, by dołączyć do akcji „Człowiek zwierzakowi bratem”. By to zrobić – należy przynieść karmę (suchą lub mokrą) albo zabawki i koce dla zwierząt.

 

Celem organizacji biegów dla dzieci jest przede wszystkim upamiętnienie 70-lecia powstania Nowej Huty, promocja walorów największej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty, upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz aktywizacja, a także integracja środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych wokół działań służących dbania o tzw. „małą ojczyznę” – swoją dzielnicę.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane