Będą środki na opiekę dla domowego hospicjum w Nowej Hucie

Od lipca w Małopolsce jest więcej ośrodków, które realizują opiekę paliatywną i hospicyjną dla osób w terminalnej fazie choroby. Wzrósł też poziom finansowania takich placówek. Po rozstrzygniętych konkursach na realizację świadczeń paliatywnych i hospicyjnych o 27 zwiększyła się liczba placówek, które zapewniają w Małopolsce opiekę nad najciężej chorymi pacjentami, wśród nich nowohucka "Serdeczna Troska".

– Zwiększenie liczby ośrodków, które opiekują się osobami terminalnie chorymi w domu, było jednym z priorytetów tegorocznego konkursu na realizację świadczeń opieki paliatywnej i hospicyjnej. Doświadczenie pokazuje, że jeśli stan pacjenta na to pozwala, dla wielu chorych opieka w domu jest bardziej komfortowa niż w hospicjum stacjonarnym. Jej istotą jest połączenie siły rodziny i najbliższych z wiedzą i profesjonalizmem interdyscyplinarnego zespołu hospicjum. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych dzieci. Od 1 lipca finansujemy kolejne hospicja dziecięce, co pozwoli objąć taką opieką większą liczbę potrzebujących – wyjaśnia dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

 

Świadczenia w hospicjum domowym uzyskało nowohuckie hospicjum „Serdeczna Troska”, które działa również stacjonarnie na ul. Ujastek, Rzepakowej i na os. Złota Jesień.

Inf. MOW NFZ
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *