Złodziej z zemsty podpalił „warzywniak” na os. Szklane Domy

24 września w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu sprawcy podpalenia kiosku na jednym z nowohuckich osiedli. Na miejscu oczekiwało na policjantów dwóch mężczyzn, którzy ujęli osobę podejrzaną o podłożenie ognia.

Jak się okazało, mężczyźni byli  krewnymi właścicielki kiosku, którzy postanowili przypilnować jej dobytku, albowiem w ciągu ostatnich dni już dwukrotnie dochodziło do  podpalenia kiosku. W ten sposób zauważyli człowieka, który podkładał ogień pod punkt handlowy.

 

Policjanci przewieźli podejrzewanego o podpalenie do komisariatu Policji VIII w Krakowie, a w wyniku dalszych czynności ustalili, że zatrzymany 38-latek kilka tygodni wcześniej ukradł z tegoż warzywniaka pieniądze. Po kradzieży, bezskutecznie próbował zmusić właścicielkę do odwołania swoich zeznań. Gdy ta kategorycznie odmówiła, postanowił, w akcie zemsty zniszczyć jej własność. Kobieta poniosła straty, które wyceniła na kwotę ok. 13 000zł.W czasie jednej ze swoich „akcji” 38-latek działał z 32-letnim szwagrem, z którym następnie ukradli z centrum Nowej Huty dwa rowery.

 

Obydwaj sprawcy usłyszeli zarzut zniszczenia mienia i zarzut kradzieży, a starszy z nich dodatkowo zarzut kierowania gróźb zniszczenia mienia. Kodeks karny za każdy z tych czynów, przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, natomiast wobec 32-latka dozór policyjny.

 

Jako że mężczyźni działali w warunkach recydywy, sąd może zdecydować o wydłużeniu kary.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane