„Żeromski” wznowił porody rodzinne

Od dziś (14 września) w szpitalu im. Stefana Żeromskiego znów możliwy jest poród rodzinny. Osoba towarzysząca przy porodzie musi jednak przejść wywiad epidemiologiczny, musi mieć zmierzoną temperaturę i wypełnić ankietę o stanie zdrowia.

W Oddziale Ginekologiczno – Położniczym osoba towarzysząca Rodzącej, zobowiązana dezynfekować ręce, założyć jednorazową odzież ochronną oraz nową maseczkę ( środki ochrony osobistej zapewnia Szpital).
Osoba towarzysząca nie opuszcza sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, stara się zachować maksymalny dystans do personelu medycznego, często dezynfekuje ręce. Osoba towarzyszącą może być przy Rodzącej tylko w trakcie przebywania na sali porodowej. W razie decyzji o rozwiązaniu porodu drogą zabiegu lub cięcia cesarskiego(także planowego), nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej na sali operacyjnej, ale po zabiegu zapewniamy Osobie Towarzyszącej kontakt z dzieckiem. Jeśli osoba towarzysząca zdecyduje się na samowolne opuszczenie sali porodowej, już w żadnym wypadku nie będzie mogła powrócić do niej.

 

Po porodzie i około 2 godzinach od zakończenia porodu osoba towarzysząca Rodzącej opuszcza salę porodową. Osoba towarzysząca Rodzącej przy porodzie zobowiązana jest przestrzegać zaleceń personelu medycznego.
zdj/inf szpital Żeromskiego

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *